reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mellimage dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2015

Zwolnienia w PZL Mielec

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu zamierzają zwolnić około 50 pracowników. Według niepotwierdzonych informacji, ma to być początek większej restrukturyzacji i pracę może stracić znacznie więcej osób.
Jak podaje Radio Rzeszów, w firmie obyło się już spotkanie ze związkowcami, ale żadne decyzje personalne nie zapadły. Urząd Pracy w Mielcu jeszcze w tym miesiącu ma otrzymać informację na temat zwolnień grupowych. W pierwszej kolejności wypowiedzenia otrzymają osoby w wieku emerytalnym lub z prawem do innych świadczeń.

Według związkowców decyzja o redukcji etatów ma związek z przegranym przez PZL Mielec przetargiem na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Mielecka firma, należąca do koncernu Sikorsky, oferowała helikopter Black Hawk. W przetargu wybrano ofertę firmy Airbus na śmigłowce Caracal. Dzisiaj MON ogłosi wyniki testów Caracala.

---
Źródło: Polskie Radio Rzeszów

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2