reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2015

Microsoft chce przejąć BlackBerry?

Wśród firm zainteresowanych akwizycją kanadyjskiego producenta urządzeń mobilnych miałby być Microsoft, ale także gracze z Chin, tacy jak Xiaomi, Lenovo i Huawei.
Microsoft dzięki przejęciu BlackBerry mógłby wzmocnić swoją ofertę rozwiązań mobilnych dla sektora biznesowego, ale także poszerzyć portfolio rozwiązań z obszaru Internet of Vehicles (IoV) oraz telekomunikacyjnego i mobilnego. Z kolei chińscy producenci smartfonów są zainteresowani zwiększeniem rozpoznawalności marki w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie – informuje portal PC-Tablet, powołując się na informacje anonimowego źródła.

Na razie informacje o przejęciu pozostają w sferze domysłów, ale faktem jest, że doniesienia o planach sprzedaży BlackBerry od dawna pojawiają się w mediach. Obecna informacja o zainteresowanych inwestorach pojawiła się zaraz po innych wieściach z kanadyjskiej spółki: BlackBerry planuje konsolidację działów oprogramowania, sprzętu i aplikacji. W związku z powyższą decyzją, pracowników czekają zwolnienia, ale firma nie podała na razie jak duże będą to cięcia.

---
Źródło: pc-tablet.co.in

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1