reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 maja 2015

Copernicus Ventures ułatwi start-upom dostęp do kapitału z USA

Copernicus Ventures, nowe przedsięwzięcie wspierające rozwój europejskich start-upów w USA, w pierwszej kolejności wesprze Saule Technologies – polską spółkę pracującą nad perowskitami.

Michał Maciej Lisiecki i Eva Blaisdell tworzą Copernicus Ventures Int., międzynarodową platformę oferującą przedsiębiorcom wsparcie w dostępie do rynku kapitałowego w USA. Copernicus Ventures ma na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poprzez zaangażowanie kapitałowe oraz merytoryczne w europejskie młode firmy. Platforma Copernicus Ventures pozwoli przedsiębiorcom na maksymalne wykorzystanie ich potencjału i uzyskanie wyższej wyceny projektów, umożliwiając przy tym dostęp do znacznie większych środków na przedsięwzięcia wysokiego ryzyka, które na amerykańskim rynku są o wiele łatwiej osiągalne, niż gdziekolwiek indziej na świecie. Z drugiej strony, Copernicus Ventures zaoferuje amerykańskim i światowym inwestorom dostęp do najlepszych europejskich start-upów. Copernicus Ventures będzie również parasolową marką obejmującą wszystkie obszary współpracy Blaisdell i Lisieckiego, którzy od ponad roku pracują nad kilkunastoma wspólnymi przedsięwzięciami po obu stronach Atlantyku. Przedsięwzięcie ma charakter długoterminowy. Współpraca w ramach Copernicus Ventures Int. dotyczy kilkunastu przedsięwzięć i firm prowadzonych przez Lisieckiego i Blaisdell. Wymienić tu można m.in.:
  • projekt Round Table Mixer – Edition: Space, Defence & Technology - spotkanie promujące wiedzę o eksploracji przestrzeni kosmicznej, gałęziach biznesu związanych z przemysłem kosmicznym, obronnym jak i nowymi technologiami. Pierwsza edycja spotkania odbędzie się w Polsce, kolejna – w 2016 r. w Kalifornii,
  • California Space Center – projekt wymyślony i ufundowany przez Evę Blaisdell, który powstaje w pobliżu bazy lotniczej Vanderberg, a w którym ma powstać wyjątkowy amfiteatr, z którego będzie można podziwiać starty rakiet z wyrzutni rakietowych. Powstanie tam również unikalny ekosystem mediów, technologii, rozrywki i nauki. Blaisdell zamierza stworzyć tam nową Kosmiczną Dolinę – centrum badań i wykorzystania przestrzeni kosmicznej. W konsorcjum, które tworzy Blaisdell, są m.in. takie firmy, jak Bechtel, Sony czy Imax,
  • Copernicus Ventures Int., które jako jedne z pierwszych przedsięwzięć wesprze dwie polskie firmy: Saule Technologies, która jako jedna z pierwszych firm na świecie pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów oraz NOIDSS Sp. z o. o., która wdraża rozwiązania technologiczne dla różnych rynków zbytu z uwzględnieniem ich społecznego kontekstu (m.in. platformy cyfrowe dla niewidomych i niedowidzących, alkoholowa blokada samochodu z identyfikacją użytkownika oraz Armageddon - międzynarodowy system ostrzegawczy przed zdarzeniami niepożądanymi lokalnymi i globalnymi).
Firma Saule Technologies to nowa nadzieja polskiej branży fotowoltaicznej. Założycielką firmy jest naukowiec Olga Malinkiewicz, która przyczyniła się do opracowania niskotemperaturowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów. Saule Technologies pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów, poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Spółka zamierza stworzyć elastyczne, półprzezroczyste ogniwo, na bazie folii PET, które z łatwością będzie można łączyć z dowolnie wybranymi produktami obecnymi dzisiaj na rynku.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1