reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 maja 2015

Samsung wstrzymuje produkcję telewizorów w Tajlandii

Koreański gigant poinformował w czwartek, 21 maja, że wstrzymuje produkcję telewizorów w Tajlandii, by usprawnić swoją globalną infrastrukturę produkcyjną.
Decyzja została ogłoszona niedługo po tym, jak Samsung zapowiedział inwestycję w centrum produkcji elektroniki konsumpcyjnej w Wietnamie. Spółka w zeszłym roku poinformowała, że zainwestuje 560 mln USD w fabrykę, w której będą powstawały przede wszystkim telewizory.

Jak informuje Reuters, rzecznik Samsunga nie odpowiedział na pytanie, czy firma zamierza przenieść produkcję telewizorów z Tajlandii do Wietnamu. Jest to o tyle ciekawe, że najbliższy rywal Samsunga, LG Electronics chce przetransferować produkcję telewizorów właśnie z Tajlandii do Wietnamu, m.in. ze względu na niższe koszty pracy.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2