reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 maja 2015

PGZ chce inwestować w Radomiu

Planowane przez Polską Grupę Zbrojeniową nowe inwestycje przemysłowe oraz działalność badawczo-rozwojowa mają być lokowane w regionie radomskim.

Podpisane 20 maja porozumienie pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową S.A. a Urzędem Miasta w Radomiu zakłada wsparcie miasta przy nowych inwestycjach przemysłowych z udziałem PGZ. Ma to związek m.in. z decyzją Grupy Airbus o ulokowaniu produkcji części śmigłowców w Radomiu, w przypadku uzyskania od MON kontraktu na zakup helikopterów. Władze miejskie mają również wspierać kształcenie odpowiednich kadr i pozyskać do kooperacji szkoły oraz uczelnie wyższe w związku z zapotrzebowaniem na wysokiej klasy specjalistów do realizacji projektów w branży zbrojeniowej. Władze miejskie pomogą też aktywnie w procesie rekrutacji pracowników do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Współpraca ma też objąć budowę docelowej siedziby PGZ w Radomiu. – PGZ chce umocnić swoją obecność w Radomiu poprzez lokowaniu tutaj inwestycji przemysłowych oraz działalności badawczo-rozwojowej – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A. – Miasto tworzy przyjazny klimat dla projektów w branży zbrojeniowej, co przyniesie wymierne korzyści dla obu stron i kolejne miejsca pracy w regionie radomskim – podkreślił Dąbrowski.
- Bardzo ważne są dla nas nowe miejsca pracy, szczególnie te specjalistyczne i wysokopłatne, dlatego bardzo się cieszę z dobrej współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową oraz trwającego procesu odbudowy przemysłu w Radomiu – podkreślił Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Siedziba PGZ w Radomiu do końca br. zatrudni ponad 100 osób i łącznie z Fabryką Broni „Łucznik” Grupa będzie wkrótce zapewniać ok. 550 miejsc pracy. To sprawia, że już teraz PGZ jest jednym z wiodącym pracodawców w mieście i regionie. Dodatkowo Grupa Airbus deklaruje utworzenie w Radomiu co najmniej 250 bezpośrednich miejsc pracy w związku z decyzją o ulokowaniu produkcji w tym mieście. PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 04 2020 10:54 V18.6.10-2