reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2015

W Radomiu powstanie fabryka Airbusa

Decyzja zapadła: jedna z fabryk Airbus Helicopters produkująca podzespoły do śmigłowców powstanie w Radomiu. To oznacza nowe miejsca pracy.
W zakładzie Airbus Helicopters produkującym wirniki i przekładnie do helikopterów pracę bezpośrednio przy produkcji znajdzie co najmniej 250 osób. Ale ponieważ koncern będzie potrzebował kooperantów, liczba nowych etatów w regionie może być znacznie większa. – Radom to miejsce, które ma ogromne tradycje przemysłowe i liczymy, że w Radomiu, w firmach kooperujących z producentem śmigłowców, w przyszłości może znaleźć zatrudnienie nawet 500 osób – mówi Zbigniew Banaszkiewicz doradca prezydenta ds. współpracy z rządem.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, podkreśla że ogromną rolę w pozyskaniu inwestora odegrał także Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, który współpracuje z Airbusem w zakresie badań naukowych.– To wielka, historyczna chwila. Staraliśmy się o to od wielu miesięcy. To był czas żmudnych rozmów i zachwalania Radomia jako najlepszego miejsca do zlokalizowania inwestycji – powiedział Witkowski.

---
Źródło: radom.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1