reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2015

Europejski projekt rozwoju dronów

Niemcy, Włochy i Francja podpisały porozumienie dotyczące zbudowania europejskiego bezzałogowego systemu powietrznego bezzałogowców klasy MALE. Polska i Hiszpania również są zainteresowane projektem.
Umowa, której zawarcie było rozważane już w 2013 roku, przewiduje budowę bezzałogowców do 2025 roku. Dwa pierwsze lata poświęcone będą na uzgodnienie specyfikacji technicznej i studium wykonalności.

Projekt opracowania bezzałogowców klasy MALE (ang. Medium Altitude Long Endurance –drony średniego pułapu i dalekiego zasięgu) prowadzony będzie najprawdopodobniej przez takich gigantów jak Airbus, Alenia Aermacchi oraz Dassault Aviation, a jego wartość może sięgnąć nawet 1 mld EUR. Celem przedsięwzięcia jest uniezależnienie się Europy od technologii należących do Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Polska i Hiszpania również wyraziły zainteresowanie udziałem w projekcie i mogą dołączyć na późniejszym etapie.

---
Źrodło: redherring.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1