reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 maja 2015

Rusza pierwszy międzynarodowy projekt badawczy EIT+ w ramach Horyzontu2020

Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych (LEDOS) uruchamia projekt badawczy dotyczący zastosowania elektrod grafenowych w tranzystorach MOTFT
Jest to pierwszy we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ projekt badawczy w ramach Horyzontu2020, kierowany przez dr. inż. Filipa Granka. Projekt nosi nazwę „Badanie elektrod grafenowych do zastosowań w tranzystorach typu MOTFT wytwarzanych metodami mokrej chemii w obszarze niskokosztowej elektroniki” i uruchomiony jest w ramach międzynarodowego konkursu M-era.NET. Potrwa do kwietnia 2018 roku.

Realizacją projektu zajmie się polsko-niemieckie konsorcjum ze znaczącym udziałem przedstawicieli przemysłu. W skład konsorcjum badawczego wchodzą następujące jednostki: Ruhr-Universitaet Bochum, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, 3D-Nano Sp. z o.o., Evonik Industries AG, 4-Jet Technologies GmbH oraz Edge Wave GmbH. Koordynatorem projektu jest prof. Andreas Ostendorf z Ruhr-Universitaet Bochum (Niemcy).

- Udział polskiego i niemieckiego przemysłu zwiększa wagę i aplikacyjny charakter planowanych prac badawczych. Obecność zespołu LEDOS w tak prestiżowym i ambitnym projekcie międzynarodowym podkreśla znaczącą międzynarodową pozycję zespołu LEDOS w obszarze elektroniki drukowanej. Projekt CMOT wzmacnia tym samym program badawczy laboratorium LEDOS w zakresie tematycznym Elektroniki Drukowanej. Tematyka ta jest obok tematyki Ogniw Słonecznych filarem prac B+R w LEDOS - czytamy w komunikacie.

---
Źródło: EIT+

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2