reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 19 maja 2015

Samsung ARTIK dla internetu rzeczy

Samsung Electronics zaprezentował platformę Samsung ARTIK, która umożliwi szybsze i prostsze opracowywanie nowych aplikacji internetu rzeczy (IoT) dla przedsiębiorstw, przemysłu i konsumentów.
ARTIK jest otwartą platformą obejmującą rodzinę zintegrowanych modułów, zaawansowane oprogramowanie, płyty rozwojowe, sterowniki, narzędzia, zabezpieczenia i łączność w chmurze. Jak zapewnia firma, to wszystko ma pomóc w przyspieszeniu rozwoju nowej generacji urządzeń internetu rzeczy, lepszych i bardziej inteligentnych rozwiązań i usług.

- Dostarczamy najbardziej zaawansowaną w branży, otwartą i bezpieczną platformę służącą do rozwoju produktów internetu rzeczy - powiedział Young Sohn, President and Chief Strategy Officer, Samsung Electronics.[/i]

Rodzina ARTIK

Wszystkie elementy rodziny Samsung ARTIK w otwartej platformie zawierają wbudowaną technologię zabezpieczeń sprzętu, pamięć zintegrowaną w płycie i zaawansowaną moc obliczeniową. Bezpieczeństwo jest również kluczowym elementem zaawansowanego oprogramowania zintegrowanego z platformą, wraz z możliwością podłączenia do internetu w celu uzyskania analiz danych w chmurze i ulepszonych usług. Ponieważ Samsung ARTIK jest otwartą platformą, można łatwo ją dostosować w celu szybszego wdrażania urządzeń internetu rzeczy i usług, które mogą być dostarczane za ich pomocą.

Platforma Samsung ARTIK jest dostępna w różnych konfiguracjach, w zależności od zastosowań. - Wymagania branżowe dla urządzeń internetu rzeczy różnią się pod względem żywotności baterii, mocy obliczeniowej i wielkości obudowy - powiedział Sohn. Do pierwszych elementów rodziny ARTIK należą:
  • ARTIK 1 – najmniejszy dostępny obecnie w branży moduł Internetu rzeczy (12mm x 12mm) stanowi połączenie łączności Bluetooth/BLE i czujnika dziewięcioosiowego z najlepszymi w swojej klasie możliwościami obliczeniowymi oraz najniższym zużyciem energii. Został on zaprojektowany specjalnie do zastosowań Internetu rzeczy wymagających niskiego poboru energii zamkniętych w obudowach o niedużych wymiarach.
  • ARTIK 5 zapewnia doskonałe wyważenie wielkości, mocy i wydajności w stosunku do ceny i jest idealnym rozwiązaniem dla koncentratorów domowych, dronów i wysokiej klasy urządzeń ubieralnych. Zawiera dwurdzeniowy procesor 1 GHz i zintegrowaną z płytą pamięć DRAM i flash.
  • ARTIK 10 oferuje Internetowi rzeczy zaawansowane możliwości i wysoką wydajność dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi, dekodowaniu/kodowaniu wideo w wysokiej rozdzielczości FHD 1080p, dźwiękowi 5.1, pamięci DRAM 2 GB i 16 GB pamięci flash. Samsung ARTIK 10 obsługuje Wi-Fi, Bluetooth/BLE i łączność ZigBee – jest przeznaczony do zastosowania w serwerach domowych, zastosowań multimedialnych oraz przemysłowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1