reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 19 maja 2015

Samsung ARTIK dla internetu rzeczy

Samsung Electronics zaprezentował platformę Samsung ARTIK, która umożliwi szybsze i prostsze opracowywanie nowych aplikacji internetu rzeczy (IoT) dla przedsiębiorstw, przemysłu i konsumentów.

ARTIK jest otwartą platformą obejmującą rodzinę zintegrowanych modułów, zaawansowane oprogramowanie, płyty rozwojowe, sterowniki, narzędzia, zabezpieczenia i łączność w chmurze. Jak zapewnia firma, to wszystko ma pomóc w przyspieszeniu rozwoju nowej generacji urządzeń internetu rzeczy, lepszych i bardziej inteligentnych rozwiązań i usług. - Dostarczamy najbardziej zaawansowaną w branży, otwartą i bezpieczną platformę służącą do rozwoju produktów internetu rzeczy - powiedział Young Sohn, President and Chief Strategy Officer, Samsung Electronics.[/i] Rodzina ARTIK Wszystkie elementy rodziny Samsung ARTIK w otwartej platformie zawierają wbudowaną technologię zabezpieczeń sprzętu, pamięć zintegrowaną w płycie i zaawansowaną moc obliczeniową. Bezpieczeństwo jest również kluczowym elementem zaawansowanego oprogramowania zintegrowanego z platformą, wraz z możliwością podłączenia do internetu w celu uzyskania analiz danych w chmurze i ulepszonych usług. Ponieważ Samsung ARTIK jest otwartą platformą, można łatwo ją dostosować w celu szybszego wdrażania urządzeń internetu rzeczy i usług, które mogą być dostarczane za ich pomocą. Platforma Samsung ARTIK jest dostępna w różnych konfiguracjach, w zależności od zastosowań. - Wymagania branżowe dla urządzeń internetu rzeczy różnią się pod względem żywotności baterii, mocy obliczeniowej i wielkości obudowy - powiedział Sohn. Do pierwszych elementów rodziny ARTIK należą:
  • ARTIK 1 – najmniejszy dostępny obecnie w branży moduł Internetu rzeczy (12mm x 12mm) stanowi połączenie łączności Bluetooth/BLE i czujnika dziewięcioosiowego z najlepszymi w swojej klasie możliwościami obliczeniowymi oraz najniższym zużyciem energii. Został on zaprojektowany specjalnie do zastosowań Internetu rzeczy wymagających niskiego poboru energii zamkniętych w obudowach o niedużych wymiarach.
  • ARTIK 5 zapewnia doskonałe wyważenie wielkości, mocy i wydajności w stosunku do ceny i jest idealnym rozwiązaniem dla koncentratorów domowych, dronów i wysokiej klasy urządzeń ubieralnych. Zawiera dwurdzeniowy procesor 1 GHz i zintegrowaną z płytą pamięć DRAM i flash.
  • ARTIK 10 oferuje Internetowi rzeczy zaawansowane możliwości i wysoką wydajność dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi, dekodowaniu/kodowaniu wideo w wysokiej rozdzielczości FHD 1080p, dźwiękowi 5.1, pamięci DRAM 2 GB i 16 GB pamięci flash. Samsung ARTIK 10 obsługuje Wi-Fi, Bluetooth/BLE i łączność ZigBee – jest przeznaczony do zastosowania w serwerach domowych, zastosowań multimedialnych oraz przemysłowych.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2