reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© selenka dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2015

Paczki z żywnością odbierzemy w lodówkomatach i coolomatach

Przyzwyczailiśmy się już do odbierania przesyłek w Paczkomatach, a teraz dwóch niezależnych dostawców chce w podobny sposób dostarczać nam jedzenie.
Pierwszy coolomat stoi już w Poznaniu, kolejnych pięć wkrótce pojawi się w Warszawie. Coolomat to terminal służący do odbioru produktów spożywczych zakupionych w sieci. Urządzenie jest efektom prac badawczo-rozwojowych słoweńsko-polskiego teamu spółki Coolomat, powstałej w wyniku inwestycji Funduszu Zalążkowego KPT. - Sklep internetowy Merlin.pl w kooperacji z siecią Delikatesów Alma oraz partnerem technologicznym, którym jest właśnie spółka Coolomat przygotowuje się do wejścia w sprzedaż artykułów spożywczych. Tym samym na rynku już niebawem zadebiutuje przełomowy projekt Merlinfood by Alma, który może zmienić oblicze polskiego e-handlu – czytamy w komunikacie Funduszu.

Jak działa coolomat? - Artykuły spożywcze zamówione przez klienta mogą czekać na odbiór przez kilka godzin, gdyż poszczególne skrytki terminala są przystosowane do przechowywania produktów w temperaturze do minus 20 stopni C. Dzięki temu możliwa będzie bezpieczna realizacja zamówień także produktów mrożonych i chłodniczych – wyjaśnia Marcin Warzocha, prezes zarządu spółki Coolomat. - System Coolomat będzie przełomem na rynku e-grocery. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy już nie koncepcję, ale finalne rozwiązanie. Produkcja urządzeń wystartowała, a instalacja pierwszej partii coolomatów rozpocznie się już w najbliższym czasie – dodaje Warzocha.

Jednak coolomaty będą miały silnego konkurenta: Integer.pl, właściciel spółki InPost rozwijającej sieć paczkomatów na całym świecie, również wchodzi w ten biznes. Pierwsze lodówkomaty mają pojawić się już w drugiej połowie tego roku. Szef Grupy Integer.pl Rafał Brzoska przyszłość branży widzi bowiem właśnie w dostarczaniu żywności. - W ciągu 10 lat online versus fizyczny retail to będzie 40 do 60. Ja zakładam się z bardzo dużą liczbą osób o to, czy to będzie 10 lat czy więcej. Siłą rzeczy motorem napędowym tego będzie rozwój spożywki – mówi Rafał Brzoska w portaluwp.pl.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1