reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 maja 2015

Wyniki Sonela mocno w górę

Grupa Sonel zwiększyła w I kwartale skonsolidowane przychody o prawie 86%, EBIT o niemal 225%. a zysk netto o 114%. Kolejne kwartały powinny przynieść dalszą poprawę – informuje spółka.

Polski producent przyrządów pomiarowych dla elektroenergetyki i telekomunikacji zaprezentował wyniki za I kwartał: 20,7 mln PLN przychodów, nieco ponad 3 mln PLN EBIT i prawie 2,8 mln PLN zysku netto.
- Jestem bardzo zadowolony z wyników I kwartału i uważam, że cały rok powinien być dla Grupy istotnie lepszy. Na poziomie skonsolidowanym Sonel zdecydowanie poprawił wyniki mimo niekorzystnej sytuacji na rynku rosyjskim, na którym, w mojej ocenie, sprzedaż już się ustabilizowała – mówi Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.
W I kwartale sprzedaż w Rosji była niższa o połowę w stosunku do poziomów, które Sonel notował w poprzednich latach. Wiązało się to głównie z osłabieniem rubla wobec euro. Zgodnie z zapowiedziami, ubytek sprzedaży na Wschodzie Grupa kompensowała kolejnymi zleceniami z innych rynków. W I kwartale największy udział na wynikach Grupy miała spółka matka, która dostarczała więcej produktów do podmiotów z grupy Lincoln. Chociaż kontrakty do tego odbiorcy realizowane są na niskich marżach, to dzięki nim Grupa może wykorzystać efekt skali i efektywniej zarządzać aktywami oraz działalnością operacyjną. Prezes Wieczorkowski spodziewa się, że współpraca z grupą Lincoln będzie się rozwijać w tym roku. Sprzedaż zwiększała również indyjska spółka Grupy Sonel, która wykazała także zysk netto. – Liczymy, że biznes w Indiach będzie systematycznie rósł – mówi prezes Wieczorkowski. W tym roku udział eksportu w przychodach Grupy ma wynieść 50% wobec 35% w minionym. W kolejnych miesiącach Grupa Sonel chce koncentrować się na pozyskiwaniu nowych zleceń oraz zwiększeniu produkcji w spółce zależnej Foxytech. Sonel liczy, że Foxytech wygra przetargi na dostawy liczników energii elektrycznej. Spółka planuje tegoroczne inwestycje na poziomie 6,5 mln PLN. Środki te będą przeznaczone na badania i rozwój.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2020 17:04 V15.4.0-2