reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG SA Przemysł elektroniczny | 15 maja 2015

LUG: I kwartał pod znakiem inwestycji w LED

W pierwszym kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa LUG SA skoncentrowała swoje działania wokół inwestycji, z których najważniejszą jest budowa nowej fabryki komponentów LED.
Budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki w Lubuskim Parku Naukowo-Technicznym przebiega zgodnie z harmonogramem. Wkrótce zakończony zostanie pierwszy etap inwestycji i przeniesiona zostanie tam produkcja oświetlenia LED. Cały projekt kosztować ma 6 mln PLN.

- W 2013 roku rozbudowaliśmy obecną fabrykę spółki LUG Light Factory o halę do produkcji elektroniki. Rok 2014 potwierdził, że był to słuszny krok. Technologia LED jest energooszczędna i trwała, inwestycja w nią jest jedyną rozsądną decyzją biorąc pod uwagę to, że planujemy ciągły rozwój i pomnażanie grona klientów. Za kilka lat LED będzie standardem, nie nowością, a Grupa Kapitałowa LUG SA będzie na to gotowa – komentuje prezes Ryszard Wtorkowski.

Równolegle od początku roku trwa wdrożenie systemu CRM, a w marcu uruchomiono nowy kanał komunikacji z rynkiem.

Przychody ze sprzedaży przyniosły GK LUG SA 25 654,48 tys. PLN, z czego 57,05% wypracowane zostało na rynkach eksportowych. - Działalność na rynkach zagranicznych jest dla nas kierunkiem przyszłości. Przemyślana polityka sprzedaży, aktywnie reagująca na zmiany w sytuacji polityczno-gospodarczej, pozwala nam na stabilną realizację celów firmy. Dzięki niej zachowaliśmy istotną przewagę eksportu w strukturze przychodów, pomimo osłabienia części wschodnich rynków w związku z konfliktem na terenie Ukrainy - wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.Zysk netto po I kwartale 2015 roku wyniósł 439,38 tys. PLN. W porównaniu z I kwartałem roku 2014 jest to wynik o 58,16% niższy. Należy jednak pamiętać, że wpływ na niego miała korekta przychodów z 2013 roku. Na wynik finansowy wpłynęła także prowadzona w 2014 roku rozbudowa struktur sprzedaży oraz inwestycje w obszarze badań i rozwoju, które stanowią dla firmy jedno ze strategicznych źródeł przewagi konkurencyjnej.

© LUG SA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1