reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Rynki | 21 maja 2015

Apple potrzebne do sukcesu inteligentnych zegarków

Rynek inteligentnych zegarków wzrośnie z 3,6 mln sztuk sprzedanych w 2014 do 101 mln sztuk w 2020 – wynika z nowego raportu firmy analitycznej IHS.
- Sukces Apple Watch będzie napędzał cały rynek smartwatchy – uważa Antonios Maroulis, analityk IHS Technology. - Inteligentny zegarek stanie się kluczowym urządzeniem wśród wyposażenia dodatkowego, oferowanym przez większość wiodących producentów smartfonów, starających się o dominację na tym nowym i zyskownym rynku. Według naszych prognoz, stosunek liczby sprzedawanych smartwatchy do smartfonów wzrośnie z 1:500 w 2014 roku do 1:20 w roku 2020 – dodaje Maruolis.
- Dostarczanie szerokiej oferty aplikacji ma kluczowe znaczenie dla sukcesu inteligentnych zegarków – [/i]uważa Antonios Maroulis, analityk IHS Technology. - Szeroka oferta sklepów z aplikacjami firm Apple i Google daje im bezcenną przewagę nad konkurentami.

Wejście firmy Apple w segment smartwatchy przyniesie korzyści wszystkim dostawcom inteligentnych zegarków, ponieważ marketing firmy z Cupertino podnosi świadomość konsumencką oraz wyraźnie prezentuje zalety takich urządzeń. Jednocześnie Apple Watch pozostawi olbrzymią grupę zainteresowanych takim produktem klientów, ze względu na wysokie ceny urządzeń Apple – Apple Watch kosztuje od 349 USD i wymaga nowoczesnego iPhone’a. To oznacza, że producenci inteligentnych zegarków opartych o Androida mogą celować z ofertą do grupy 2 mld użytkowników smartfonów z systemem Android.

W ocenie firmy IHS rok 2015 ma przynieść zdecydowaną przewagę firmie Apple, której inteligentne zegarki sprzedadzą się w liczbie 19 mln sztuk, a udział w rynku wyniesie 56%. Jednak kolejne lata zmniejszą dominację Apple w tym sektorze (do 38% w 2020 roku), wraz z umacnianiem się na rynku pozostałych graczy. Z kolei sprzedaż zegarków z Android Wear wyniesie 96 mln sztuk w ciągu najbliższych pięciu lat. Jeśli Google doda wsparcie dla iPhone’ów, ten wynik będzie o wiele lepszy – prognozuje IHS.

---
Źródło: IHS Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2