reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Przemysł elektroniczny | 13 maja 2015

Nokia w dniu 150. urodzin – od celulozy do programowalnego świata

Nokia obchodziła wczoraj 150. rocznicę działalności. Świętowali pracownicy w oddziałach znajdujących się od Espoo do Pekinu i od Bangalore do Buenos Aires, a także w trzech polskich lokalizacjach: w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.
- Nasza historia, to historia zmian, od papieru do kabli, od kaloszy do telewizorów i od telefonów komórkowych do dzisiejszej Nokii. Przez 150 lat doświadczyliśmy wielu zmian stając się w rezultacie silniejsi, a nasza ostatnia informacja dotycząca firmy Alcatel-Lucent oznacza kolejny kluczowy moment. Ruszamy naprzód z przekonaniem o słuszności tego kroku, z zaufaniem i pokorą, całkowicie skupieni na wykorzystaniu potencjału ciągle rozwijającego się ‘świata w sieci’ – powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii.

Dzisiejsza Nokia jest wynikiem dwóch znaczących zmian przeprowadzonych w ostatnich latach: kupna udziałów Siemensa w spółce, która w 2013 roku nosiła nazwę Nokia Siemens Networks, a następnie sprzedaży działu Devices & Services firmie Microsoft w 2014 roku.

- To, co powstało, jest silną, światową firmą technologiczną z trzema potężnymi działami biznesowymi, z których każdy jest liderem w swojej dziedzinie. Nokia Networks zajmuje czołowe pozycje w większości segmentów rynku, w których konkuruje, łącznie z 4G; HERE jest najsilniejszym graczem w usługach lokalizacyjnych dla sektora motoryzacyjnego; także Nokia Technologies w dalszym ciągu rozwija i zarządza jednym z najsilniejszych i najszerszych zasobów patentowych w naszych sektorach przemysłu – pisze spółka w komunikacie.

Wszystkie działy skupiają się na rozwiązaniach dla „świata w sieci”, w którym połączeni będą prawie wszyscy ludzie i miliardy urządzeń – według prognoz, co najmniej 50 miliardów w 2025 roku – gdzie oprogramowanie będzie utrzymywało te połączenia, systemy analityczne dostarczą informacji i znaczeń i gdzie automatyka zapewni prostotę i efektywność działania.

15 kwietnia 2015 Nokia zapowiedziała następny krok w swojej transformacji, czyli połączenie z Alcatel-Lucent, które pozwoli stworzyć innowacyjnego lidera w technologii i usługach nowych generacji dla świata połączonego za pomocą IP (Internet Protocol). Proces planowania w ramach tej transakcji jest już w toku i firma spodziewa się zamknięcia transakcji w pierwszej połowie 2016 roku. Proponowana transakcja podlega aprobacie udziałowców Nokii, przeprowadzeniu odpowiednich konsultacji z przedstawicielami rad pracowniczych, uzyskaniu zgody urzędów regulacyjnych oraz innym zwyczajowym warunkom.O Nokii:

© Nokia inwestuje w technologie umożliwiające komunikowanie się miliardów urządzeń na całym świecie. Działalność firmy skupia się na trzech obszarach biznesowych, którymi są: oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla infrastruktury sieciowej, które dostarczane są poprzez dział Nokia Networks; inteligentne systemy lokalizacyjne dostarczane przez HERE oraz rozwój zaawansowanych technologii i ich licencjonowanie, którymi zajmuje się dział Nokia Technologies.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2