reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikm dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

PGZ podwyższa kapitał akcyjny

Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na dalsze finansowanie rozpoczętych projektów inwestycyjnych w ramach Grupy m.in. w spółkach MESKO, OBRUM i PIT-RADWAR oraz realizację zupełnie nowego przedsięwzięcia.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. zdecydowało 8 maja bieżącego roku o podwyższeniu kapitału akcyjnego spółki o ponad 74 mln PLN.

Spółka Mesko Pionki otrzyma 32 mln PLN na inwestycję obejmującą modernizację produkcji prochu i amunicji. Przedsięwzięcie zakłada realizację kilku projektów, których głównym celem jest osiągnięcie przez Polski Przemysł Obronny gwarancji dostaw podstawowych komponentów do produkcji amunicji przy zachowaniu parametrów jakościowych, terminów i cen oczekiwanych przez Siły Zbrojne RP – czytamy w komunikacie spółki.

- Dokończymy projekty istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, które rozpoczęły się zanim jeszcze formalnie powstał PGZ – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. – Mamy także zapewnione finansowanie m.in. na nowy projekt rozbudowy i modernizacji fabryki prochu w Pionkach, dzięki czemu zapewnimy polskiej armii amunicję najwyższej jakości – podkreśla Dąbrowski.

PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1