reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

Aplisens zainteresowany akwizycją

Aplisens liczy, że kolejne miesiące przyniosą kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży produktów na rynkach UE. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie ewentualnej akwizycji.

- Prowadzimy rozmowy, ale to nie są duże tematy, raczej kilkumilionowe. Myślimy o kapitałowym powiązaniu z podmiotem posiadającym interesujące technologie. Ewentualne uruchomienie zakładu produkcyjnego nie zapewni skokowego wzrostu przychodów. Chodzi o wejście w nowe segmenty rynku – mówi w portalu Akcjonariat.pl prezes Aplisensa Adam Żurawski.
Jeśli chodzi o kolejne kwartały, liczymy cały czas na energetykę oraz na zaplanowane na inwestycję, które napędzą koniunkturę w Polsce, a nam zwiększą sprzedaż – mówi Adam Żurawski.
Po pierwszym kwartale 2015 roku Aplisens zanotował 30% wzrost na rynku krajowym. Gorzej było na rynkach zagranicznych: 6% spadek na rynkach WNP. - Muszę jednak przyznać, że obawialiśmy się, że będzie zdecydowanie gorzej. W kolejnych kwartałach zakładamy, że może delikatnie spaść sprzedaż na tych rynkach w stosunku do tego co było w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o Unię Europejską, to jest małe rozczarowanie. Wcześniej były wzrosty 4 procent, dlatego spodziewaliśmy się wzrostów, co najmniej kilkuprocentowych – komentuje Adam Żurawski. Prezes Aplisensa zauważa jednak, że to nie pierwszy kwartał jest dla firmy tym najbardziej dochodowym i oczekuje wzrostów w kolejnych miesiącach. - Oczekujemy wzrostów rzędu kilkunastu procent jeśli chodzi o sprzedaż. Liczymy na poprawę zysku netto –ocenia Żurawski. --- Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1