reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 maja 2015

Produkcja Apple Watch to tylko 24% ceny urządzenia

Stanowi to najniższy koszt produkcji w stosunku do ceny spośród wszystkich urządzeń firmy Apple analizowanych przez IHS Technology.
A ile konkretnie kosztuje produkcja Apple Watch? Firma IHS Technology postanowiła wziąć na tapetę najtańszą wersję zegarka spółki z Cupertino – Apple Watch Sport 38 mm, której sugerowana cena wynosi 349 USD. Za komponenty do takiego urządzenia trzeba zapłacić 81,2 USD, a po dodaniu 2,5 USD kosztów produkcji, uzyskujemy kwotę 83,7 USD. Stanowi to niemal 24% ceny sprzedaży smartwatcha, natomiast w przypadku innych urządzeń Apple’a analizowanych przez IHS ten odsetek wynosi od 29 do 38.

Najdroższy komponent Apple Watch Sport to oczywiście wyświetlacz, który kosztuje 20,5 USD, kolejny w kolejności jest procesor: 10,2 USD. A oto lista najważniejszych podzespołów wraz z cenami:---
Źródło: © IHS Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2