reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cookelma dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 maja 2015

ESA wyśle superkondensatory grafenowe na orbitę

Grafenowe superkondensatory europejskiej firmy Skeleton Technologies mają znaleźć się w statkach kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej najprawdopodobniej już w 2018 roku.

Według przedstawicieli ESA, dzięki zastosowaniu technologii produkcji superkondensatorów opracowanej przez firmę Skeleton Technologies, można zwiększyć bezpieczeństwo misji kosmicznych, przy jednoczesnej redukcji kosztów.
- Nasza umowa z ESA zakłada, że superkondensatory będą po raz pierwszy wykorzystane w europejskim programie kosmicznym, przyczyniając się do rozwiązania jednego z głównych problemów poprzez ograniczenie wagi i kosztów w transporcie kosmicznym – powiedział TAavi Madiberk, CEO Skeleton Technologies.
Skeleton Technologies to europejska firma produkująca superkondensatory, z siedzibą główną w Niemczech, a działem badawczo-rozwojowym w Estonii. Inżynierowie Skeleton Technologies opracowali wyjątkowy proces produkcji „zakrzywionego grafenu” z węglika krzemu, którego używają później w swojej linii dostępnych komercyjnie superkondensatorów „SkelCap”. Firma zapewnia, że ich produkt charakteryzuje się dwukrotnie większą zdolnością do magazynowania energii oraz pięciokrotnie większą wydajnością w porównaniu do innych dostępnych superkondensatorów. Nie bez znaczenie jest też fakt, że jak podaje spółka, produkty firmy Skeleton są 60 razy lżejsze niż baterie, które zastąpią.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2