reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Integer.pl Przemysł elektroniczny | 06 maja 2015

Ponad 115 mln EUR na inwestycje w Paczkomaty

Fundusz Templeton, PZU oraz bank BGK zainwestują w należącą do Grupy Integer.pl spółkę easyPack, właściciela sieci Paczkomatów.
Globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC i Grupa Ubezpieczeniowa PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln EUR w spółkę easyPack – właściciela największej na świecie sieci Paczkomatów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój Paczkomatów InPost na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona USD, przeznaczonego na rozwój Paczkomatów InPost na rynku kanadyjskim – czytamy w komunikacie spółki.

- Stało sie! wreszcie! Już mogę :) EasyPack pozyskał Franklin Templeton, PZU i BGK do inwestycji w sieć paczkomatów! Łącznie prawie 118 mln EUR zasili spółkę!!! – napisał Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl na swoim profilu w portalu społecznościowym.
Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC i PZU wnoszą do easyPack wkład pieniężny z opcją dalszego finansowania spółki w przyszłości. Grupa Integer.pl wnosi aktywa oraz wkład pieniężny. Dzięki pozyskanym środkom, przy wsparciu nowych i obecnych inwestorów, easyPack będzie kontynuować rozbudowę sieci Paczkomatów InPost w Europie oraz na rynkach poza Europą. Plany easyPack zakładają posiadanie sieci 5 000 Paczkomatów InPost w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie do końca 2015 roku. Dodatkowe środki pozwolą na powiększenie sieci o dodatkowe 4 000 urządzeń.

easyPack to spółka założona w 2012 roku przez Grupę Integer.pl i amerykański fundusz PineBridge Investments. Przewidując trendy i oczekiwania konsumentów w obszarze dostaw dla e-commerce i handlu on-line firma stworzyła i zarządza siecią innowacyjnych Paczkomatów InPost w kilkunastu krajach

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2