reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Integer.pl Przemysł elektroniczny | 06 maja 2015

Ponad 115 mln EUR na inwestycje w Paczkomaty

Fundusz Templeton, PZU oraz bank BGK zainwestują w należącą do Grupy Integer.pl spółkę easyPack, właściciela sieci Paczkomatów.

Globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC i Grupa Ubezpieczeniowa PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln EUR w spółkę easyPack – właściciela największej na świecie sieci Paczkomatów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój Paczkomatów InPost na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona USD, przeznaczonego na rozwój Paczkomatów InPost na rynku kanadyjskim – czytamy w komunikacie spółki.
- Stało sie! wreszcie! Już mogę :) EasyPack pozyskał Franklin Templeton, PZU i BGK do inwestycji w sieć paczkomatów! Łącznie prawie 118 mln EUR zasili spółkę!!! – napisał Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl na swoim profilu w portalu społecznościowym.
Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC i PZU wnoszą do easyPack wkład pieniężny z opcją dalszego finansowania spółki w przyszłości. Grupa Integer.pl wnosi aktywa oraz wkład pieniężny. Dzięki pozyskanym środkom, przy wsparciu nowych i obecnych inwestorów, easyPack będzie kontynuować rozbudowę sieci Paczkomatów InPost w Europie oraz na rynkach poza Europą. Plany easyPack zakładają posiadanie sieci 5 000 Paczkomatów InPost w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie do końca 2015 roku. Dodatkowe środki pozwolą na powiększenie sieci o dodatkowe 4 000 urządzeń. easyPack to spółka założona w 2012 roku przez Grupę Integer.pl i amerykański fundusz PineBridge Investments. Przewidując trendy i oczekiwania konsumentów w obszarze dostaw dla e-commerce i handlu on-line firma stworzyła i zarządza siecią innowacyjnych Paczkomatów InPost w kilkunastu krajach
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2