reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 04 maja 2015

Wykład National Instruments na TEC Warszawa 2015

„Najnowsze trendy w automatycznym testowaniu urządzeń w procesie produkcji” – to temat wykładu, który będzie można usłyszeć już 21 maja, podczas TEC Warszawa 2015.
Organizowana przez evertiq konferencja TEC Warszawa 2015 zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj prezentujemy rozmowę z kolejnym z naszych ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas seminariów. Serdecznie zapraszamy na wykład Paweła Reszla z firmy National Instruments, a poniżej prezentujemy krótką rozmowę z naszym mówcą. Jednocześnie zachęcamy do bezpłatnej rejestracji przez naszą stronę internetową.

evertiq.pl: - Jakiego rodzaju testy zamierza Pan omówić w trakcie wykładu?

Paweł Reszel, National Instruments: W trakcie prezentacji będę mówił przede wszystkim o testach funkcjonalnych typu "End of Line", czyli automatycznym sprawdzeniu poprawności montażu produkowanego urządzenia na końcu lini produkcyjnej. Jednym z wielu przykładów może być płyta główna do telewizora. Po całym procesie produkcji (układanie elementów elektronicznych, lutowanie, itd.) należy uruchomić produkt i sprawdzić czy funkcjonuje poprawnie. Odbywa się to w automatycznej stacji testującej nazywanej testerem funkcjonalnym.

Oprócz testów funkcjonalnych wspomnę również o testach walidacyjnych, które równie często wymagają automatyzacji. O ile testy funkcjonalne odbywają się na etapie produkcji i mają przede wszystkim weryfikować poprawność montażu, to testy walidacyjne mają miejsce na etapie rozwoju produktu w dziale R&D. Celem testów walidacyjnych jest weryfikacja projektu urządzenia. W ich trakcie waliduje się zarówno część software’ową (np. poszukuje wszystkich błędów) jak część hardware’ową (np. poprzez sprawdzenie odporności produktu na warunki środowiskowe).

- Na jakich etapach produkcji są przeprowadzane?

- Przede wszystkim na końcu linii produkcyjnej, tuż przed spakowaniem produktu i wysyłką do klienta końcowego.

- Dlaczego są tak istotne?

- Pozwalają na wykrycie wszelkich wad produktu jeszcze na miejscu, w fabryce. Dzięki zbieranym danym statystycznym umożliwiają poprawę całego proces produkcji. Ostatecznie przekłada się to na wyższą jakość produktu.

- Jaki jest obecnie najważniejszy trend w automatycznym testowaniu urządzeń w procesie produkcji?

- Przede wszystkim należy powiedzieć o budowaniu uniwersalnych systemów testujących, które dzięki modułowej architekturze mogą być w przyszłości wykorzystywane do nowych produktów. Ale można zauważyć także kilka innych trendów, o których będę mówił w trakcie prezentacji.

- Do kogo skierowany jest wykład?

- Do managerów produkcji i testów, inżynierów testów oraz oraz wszystkich innych osób, którym zależy na produkcie końcowym wysokiej jakości i obniżeniu kosztów związanych z testowaniem produktów.

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1