reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2015

Airbus: nie tylko montownia, ale też nowa fabryka

Helikoptery EC 725 Caracal firmy Airbus zostały dopuszczone do testów i jeśli przejdą je pomyślnie, 50 takich maszyn kupi polska armia. W związku z wygranym przetargiem na śmigłowce, Airbus zamierza utworzyć setki miejsc pracy w Polsce.
Prezes Airbus Helicopters Guillaume Faury zapowiedział, że firma utworzy 1250 miejsc pracy w naszym kraju, a dodatkowo w branży powstanie 2500 nowych etatów. Szef Airbusa zapewnia, że obecność firmy w Polsce nie jest związana tylko w wygranym przetargiem, ale polskie zakłady mają być włączone w globalny łańcuch dostaw koncernu.

Jedna z fabryk ma powstać w Łodzi, gdzie działa już centrum rozwoju Airbus, zatrudniające 100 inżynierów. Nowa linia montażowa będzie uruchomiona wspólnie z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1. W Łodzi ma działać także centrum serwisowe.

Airbus chce jednak także zbudować nową fabrykę, w której produkowane będą wirniki i przekładnie. Na razie pod uwagę brane są dwie lokalizacje: Łódź i Radom. W wybudowanym od podstaw zakładzie powstawałyby komponenty nie tylko do Caracali dla polskiego wojska, ale także dla innych śmigłowców Airbusa.

Airbus już wcześniej zapewniał także, że chce mocno rozwijać współpracę z polskimi instytucjami badawczymi. Airbus od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1