reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© trueffelpix dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 kwietnia 2015

Sii zamierza zatrudnić ponad 50 inżynierów

Spółka Sii, która dotychczas realizowała projekty IT, poszerza profil działalności o branżę mechaniczną i chce zatrudnić ponad 50 inżynierów: automatyków, robotyków oraz mechaników.
Gdański oddział Sii sukcesywnie rozszerzał zakres oferowanych usług o branże takie jak: robotyka, czy automatyka, a ostatnio – inżynieria mechaniczna i pneumatyka. Outsourcing inżynierii mechanicznej jest zjawiskiem dosyć nowym w Polsce, kierunek ten staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem biznesowym, który funkcjonuje prężnie w Europie Zachodniej. Firma podjęła decyzję o rozwoju usług w tym kierunku. Michael Desmurs, dyrektor Sii Gdańsk mówi o zmianie – Na bieżąco monitorujemy potrzeby biznesu i elastycznie dopasowujemy się do oczekiwań naszych partnerów, którzy coraz częściej zgłaszają się do nas z zapytaniem o wsparcie przy projektach inżynierii mechanicznej.

– Fabryki produkcyjne muszą coraz bardziej koncentrować się na ich głównych celach biznesowych, procesach i zasobach ludzkich, przez co zaczynają poszukiwać wsparcia z zewnątrz – głównie ze względu na oszczędzenie czasu i pieniędzy – przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości – wyjaśnia Adam Torebko, Mechanical Engineering Manager w Sii. Praca inżyniera mechanika w firmie outsourcingowej jest atrakcyjna ze względu na różnorodność projektów, jakie mogą oni realizować w wielu różnych branżach – Nasi specjaliści aktualnie realizują projekty dla klientów na całym świecie – zaczynając od Stanów Zjednoczonych, przez Brazylię, Indie, aż po Chiny – dodaje Torebko.

W ramach rozwoju inżynierii mechanicznej Sii rozpoczyna współpracę z trójmiejskimi uczelniami takimi jak Politechnika Gdańska. - Przede wszystkim chcemy wspierać studentów z uczelni technicznych oferując im praktyki u naszych partnerów biznesowych. Moim osobistym marzeniem jest to, aby inżynierowie mogli pisać prace inżynierskie czy magisterskie, wykonując różne projekty z naszymi klientami. Korzyści odczuje zarówno student, jak i Sii, które będzie miało szansę wykształcić potencjalnego, kompetentnego pracownika – podsumowuje Torebko.
Sii zmierza do specjalizacji w projektowaniu przemysłowym oraz koncepcyjnym, a także rozwija i integruje systemy mechaniczne. Inżynierowie są odpowiedzialni za wdrażanie rozwiązań w fabrykach i zakładach przemysłowych, rozsianych po całym świecie. Sii w 8 oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2000 pracowników. Firma jest dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1