reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© viktor gmyria dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2015

ifm rozpoczyna budowę

Około 100 inżynierów powinno znaleźć zatrudnienie w budowanym przez ifm ecolink centrum badawczo rozwojowym w Opolu.
– To jeden z niewielu przypadków, w którym niemiecki przedsiębiorca inwestuje w Polsce w rozwój wiedzy technicznej – podkreśla Andrzej Durdyń, prezes firmy. Centrum powstaje obok zakładu ifm ecolink w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu. Zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku.

Opolski zakład jest częścią koncernu ifm electronic, który specjalizuje się w produkcji elementów automatyki przemysłowej. Firma posiada swoje filie w ponad 70 krajach całego świata. Trzy lata temu wybudowano fabrykę czujników elektronicznych w Opolu. Przedsiębiorca zdecydował się na kolejną inwestycję w wałbrzyskiej strefie. - Budowa centrum badawczo–rozwojowego była moim marzeniem i jest ukoronowaniem mojej pracy. Dzięki niemu będziemy mogli rozwijać nasze produkty, zatrudniając specjalistów z regionu – mówił podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego Andrzej Durdyń.

Obiekt o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych wyposażony zostanie w laboratoria z najnowocześniejszą aparaturą. Nad wdrażaniem innowacyjnych technologii i patentów pracować ma docelowo około 100 inżynierów, głównie z Politechniki Opolskiej. Uczelnia rozpoczęła już współpracę z przedsiębiorcą.- Firma traktuje nas bardzo poważnie – podkreśla profesor Marek Tukiendorf, rektor politechniki. – Nasi wykładowcy mieli nawet okazję polecieć do Niemiec. Tam zapoznali się z technologią stosowaną w firmie matce, ifm electronic – opowiada.Podczas uroczystości inaugurującej budowę, wmurowano kapsułę czasu. W metalowej tubie znalazły się między innymi: akt erekcyjny, zdjęcie pracowników fabryki, części produkowane w zakładzie oraz aktualne wydanie lokalnej gazety. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada w Opolu ponad 40 ha dostępnych terenów inwestycyjnych.

---
Źródło: © WSSE „Invest-Park”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2