reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz pfluegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2015

Elektronika do noszenia przyspieszy rozwój czujników

To właśnie platformy czujnikowe przyczynią się w największym stopniu do komercjalizacji urządzeń "wearable", czyli przeznaczonych do noszenia na ciele.

Przy spadających zyskach ze sprzedaży smartfonów i tabletów, sektor urządzeń mobilnych typu wearable postrzegany jest przez producentów czujników jako nowe źródło zysków. Sektor inteligentnej elektroniki zyska nowy wymiar poprzez wejście na rynek takich gigantów w dziedzinie produkcji sprzętu i oprogramowania, jak Google, Apple, Samsung czy Intel.
Według nowej analizy firmy Frost & Sullivan, pt. „Rozwój rynku inteligentnej elektroniki do noszenia napędzany przez czujniki”, rynek czujników przyniósł w roku 2014 przychody na poziomie 108 mln USD, a oczekuje się, że do 2020 roku nastąpi gwałtowny wzrost przychodów do poziomu 800 mln USD.
- Rosnąca średnia długość życia oraz wzrastająca świadomość w zakresie monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej napędzają popularyzację i coraz szersze zastosowanie urządzeń przeznaczonych do noszenia na ciele - stwierdza Sankara Narayanan, starszy analityk Frost & Sullivan w zespole Measurement and Instrumentation. - Oprócz zastosowań w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, medycyna, fitness & wellness, na rynku urządzeń mobilnych noszonych na ciele zostało wprowadzonych niedawno kilka zupełnie nowych produktów, takich jak wyświetlacze HUD (ang. head-up display), inteligentne zegarki, inteligentne materiały, opaski na rękę oraz okulary, użytkowane przez różne pionowe segmenty konsumentów i branż. Wraz z rosnącą potrzebą gromadzenia rozmaitych danych fizjologicznych oraz chęcią użytkowników do czerpania konkretnych informacji o swojej aktywności, urządzenia do noszenia na ciele będą wykorzystywać coraz bardziej zaawansowane i kompleksowe rozwiązania elektroniczne oraz czujniki. Ponieważ ekosystem elektroniki przeznaczonej do noszenia na ciele jest złożony, do osiągnięcia sukcesu na tym polu firmy muszą dysponować wiedzą zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Wiele firm nie dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, by zaprojektować takie produkty od podstaw. Ponadto konieczność wbudowania w tego typu urządzenie dużej liczby czujników, stwarza poważne problemy dotyczące czasu pracy baterii czy też czasu wymaganego do wprowadzenia urządzenia na rynek. Zatem to właśnie platformy czujnikowe, a nie pojedyncze czujniki, będą stały za innowacjami w tego typu urządzeniach mobilnych i pozwolą skrócić czas od momentu ich zaprojektowania do wprowadzenia urządzenia na rynek. Firmy tworzące platformy czujnikowe, dysponując doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie czujników, przetwarzania niskonapięciowego oraz łączności bezprzewodowej, mogą zaprojektować rozwiązania wyposażone w żądaną liczbę czujników, a jednocześnie zapewnić długi czas pracy baterii danego urządzenia oraz zredukować zużycie energii. - Platformy czujnikowe wypełniają lukę w wiedzy między sprzętem a oprogramowaniem, umożliwiając szybkie tworzenie prototypów urządzeń do noszenia na ciele oraz pomagając ich projektantom tworzyć własne projekty sprzętowe - dodaje Narayanan. --- Źródło: Frost & Sullivan
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-1