reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Braster podpisał umowę wynajmu hali na potrzeby montażu

BRASTER podpisał umowę przedwstępną na wynajem hali, w której będzie prowadzony ostateczny montaż urządzenia BRASTER Tester oraz przeprowadzana będzie finalna kontrola jakości.
Powierzchnia hali będzie wynosić ok. 1 200 m2, z czego trzy czwarte będzie przeznaczone na część montażową, a reszta zostanie zagospodarowana na laboratorium kontroli jakości oraz biura.

Wynajem hali rozpocznie się 1 stycznia 2016 r. i zakończy 31 grudnia 2020 r.

Spółka Braster, która jest w trakcie przenoszenia swoich notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), jest właścicielem rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.
- Najważniejsza część BRASTER Testera – matryce ciekłokrystaliczne – będą produkowane na naszej linii produkcyjnej, która powstaje obecnie w Szeligach. Potrzebujemy jednak dodatkowej powierzchni, gdzie będziemy montować gotowe urządzenia z naszych matryc oraz komponentów elektronicznych dostarczonych przez partnerów zewnętrznych. Lokalizacja hali została wybrana z myślą o optymalizacji kosztów transportu pomiędzy zakładem produkcyjnym i halą montażową – tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER S.A. – W hali montażowej będzie przeprowadzana również dodatkowa, ostateczna kontrola jakości, co dodatkowo podniesie wskaźnik bezawaryjności naszych urządzeń i pozwoli obniżyć koszty obsługi gwarancyjnej – dodaje.

Hala magazynowa będzie zlokalizowana w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego (gmina Stare Babice) – ok. 10 km od centrum Warszawy i 1,5 km od siedziby Spółki w Szeligach.

Ostateczna umowa ma zostać podpisana najpóźniej 30 czerwca br., kiedy mija termin przygotowania projektu wykonawczego hali uwzględniającego wymagania BRASTER S.A. Umowa wejdzie w życie pod warunkiem podpisania przez spółkę protokołu odbioru robót w terminie do 31 grudnia 2015 r.

Podpisanie umowy stanowi kolejny krok na drodze do realizacji strategii, która zakłada wprowadzenie urządzenia BRASTER Tester do sprzedaży bezpośredniej do kobiet w drugiej połowie 2016 r.

W lutym br. BRASTER rozpoczął budowę linii produkcyjnej matryc ciekłokrystalicznych, stanowiących kluczowy element urządzenia BRASTER Tester. Budowa linii technologicznej ma zakończyć się do końca tego roku, a w pierwszym półroczu 2016 r. mają zostać przeprowadzone wszelkie niezbędne testy, odbiory oraz nastąpi rozruch.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1