reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 kwietnia 2015

Nokia przejmuje Alcatel-Lucent

Wartość transakcji to 15,6 mld EUR. Fińska spółka zapłaci własnymi akcjami.
Rady nadzorcze obydwu spółek zatwierdziły już warunki transakcji, której zamknięcie spodziewane jest w pierwszej połowie 2016 roku, po akceptacji przez akcjonariuszy i urzędy regulacyjne. Akcjonariusze Alcatel-Lucent dostaną 0,55 akcji spółki powstałej w wyniku połączenia za każdą posiadaną akcję francuskiej firmy telekomunikacyjnej.

- Spółka powstała w wyniku połączenia będzie miała olbrzymi potencjał innowacyjny, a laboratoria Bell Labs należące do Alcatel Lucent oraz FutureWorks Nokii wraz z Nokia Technologies pozostaną oddzielnymi podmiotami, których celem będzie rozwój nowych technologii – czytamy w komunikacie.

Przejęcie Alcatel-Lucent ułatwi Nokii konkurowanie na rynku z takimi gigantami jak szwedzki Ericsson oraz chiński Huawei. Powstała w wyniku połączenia spółka będzie miała 35% udziałów w światowym rynku sieci bezprzewodowych, ustępując wyłącznie Ericssonowi, który ma 40% udziałów w rynku.

Połączone spółki Nokia i Alcatel-Lucent zatrudniają wspólnie ponad 40 tys. pracowników działów badawczo-rozwojowych, a ich wydatki na ten cel w 2014 roku wyniosły 4,7 mld EUR. Liczba wszystkich pracowników w nowym przedsiębiorstwie to około 114 tys. osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2