reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amazon Przemysł elektroniczny | 16 kwietnia 2015

Dolar za dostawę dronem

Dostarczenie dronem niewielkiej paczki z magazynu Amazona może kosztować zaledwie jednego dolara – wynika z analizy firmy ARK Invest. Amazon uzyskał zgodę na testowe loty bezzałogowców.
Co więcej, wybrany produkt możemy dostać w swoje ręce nawet już w 30 minut od momentu złożenia zamówienia. Nic więc dziwnego, że gigant sprzedaży przez internet mocno starał się o zezwolenie na realizację swojego programu Amazon PrimeAir, czyli dostawy przesyłek dronami. W marcu udało się uzyskać zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA - Federal Aviation Administration) na testowe loty bezzałogowców. Oczywiście sporo jest przy tym warunków do spełnienia, miedzy innymi drony mogą latać do wysokości około 120 metrów i z prędkością nie przekraczającą około 160 km/h. A jeśli bezzałogowiec straci kontakt z operatorem lub sygnał GPS, musi wrócić do z góry ustalonego punktu.

Spełnienie warunków FAA to jedno, ale jak oblicza Bloomberg, Amazon będzie musiał wydać około 100 mln USD na zakup floty dziesiątek tysięcy dronów oraz przeznaczy kilkukrotnie wyższą kwotę na wdrożenie programu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1