reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© binoculars_andres Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2015

Nokia może sprzedać biznes map

Nokia rozważa sprzedaż biznesu cyfrowych map, by skupić się na rozwoju działu sieci bezprzewodowych – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą.
Cyfrowe mapy, znane pod nazwą „HERE” konkurują chociażby z rozwiązaniami firmy Google. Według informacji zdobytych przez Bloomberg potencjalni kupcy to Uber Technologies (twórca aplikacji na urządzenia mobilne kojarzącej kierowców i pasażerów – rodzaj nieformalnych taksówek) oraz firmy private-equity. Zainteresowani są również niemieccy producenci samochodów.

Pierwszych ofert na mapy „HERE” można się spodziewać jeszcze w tym miesiącu. Nokia wycenia swój biznes na 2,1 mld USD. Warto przy tym przypomnieć, że w 2008 roku Nokia kupiła dostawcę map Navteq Corp. za 8,1 mld USD.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1