reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Manta S.A. Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

Manta wybiera druk 3D oraz inteligentny dom zamiast AGD

Już w Q3 2015 roku pojawią się nowe modele drukarek 3D oraz rozwiązania z sektora automatyki domowej firmy Manta – zapowiada Bogdan Wiciński, prezes Manta S.A. Mocny rozwój czeka także software.
Manta mocno się zmienia, przykładem może być zapowiadana rezygnacja z tabletów i wejście na w nowe dla siebie obszary. – Najbardziej obiecujące są druk 3d oraz automatyka domowa. Poza tym nie planujemy ekspansji na innych, nowych rynkach. Nowościami będą 3 modele drukarek 3D oraz 30 produktów z sektora automatyki domowej, i to juz w trzecim kwartale tego roku – mówi dla evertiq.pl Bogdan Wiciński, prezes Manta S.A.

Zeszłoroczne wydatki na badania i rozwój firmy wyniosły 10 mln PLN, a na ten rok Manta zapowiada środki na ten cel w wysokości 15 mln PLN. Spółka dysponuje pokaźnym działem B+R zatrudniającym na stałe 65 osób. Nad czym pracowali ostatnio inżynierowie Manty? – Środki przeznaczono głównie na druk 3D, automatykę domowa oraz software do urządzeń mobilnych. W tej chwili mamy własną chmurę, zintegrowane oprogramowanie do tabletów oraz telefonów, a także dużą liczbę aplikacji, które na dniach ujrzą światło dzienne – zapowiada Bogdan Wiciński. Na tym jednak nie koniec. Kolejne zadanie to dalszy rozwój sektora automatyki domowej. Powstaną nowe urządzenia, a główny nacisk będzie położony na integrację rozwiązań przeznaczonych do inteligentnego domu z tabletami, smartwatchami oraz telefonami Manty i innych firm.

Tu warto się zatrzymać przy inteligentnym zegarku Manty, ponieważ właśnie ten produkt ma być jedną z perełek w ofercie polskiej firmy. – Innowacyjny smartwatch charakteryzuje się konstrukcją i funkcjonalnością, która wprowadzi nas w XXII wiek – mówi Bogdan Wiciński.

Manta widzi więc przyszłość m.in. w sektorze wearables, czyli elektroniki do noszenia i w branży automatyki domowej. Z kolei obiecująca jeszcze niedawno branża AGD okazała się chybionym strzałem. – Niestety muszę się przyznać do porażki. Tutaj karty są rozdane, a gracze na tyle silni przy mocno ustalonym rynku, że nawet taki agresor jak Manta nie dał rady – stwierdza nasz rozmówca. Jesienią ubiegłego roku Manta rozpoczęła sprzedaż kuchenek gazowych i elektrycznych produkowanych pod własną marką.

Foto: © Manta S.A.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1