reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

7 polskich firm uzyskało dofinansowanie z program Horyzont 2020

Projekty kilku polskich spółek otrzymały po 50 tys. EUR dofinansowania na przygotowanie studium wykonalności w ramach programu dla małych i średnich firm.
Jak na razie odbyły się trzy rundy aplikacyjne w programie dla MSP w ramach Horyzontu 2020. W pierwszej zakwalifikowała się tylko jedna polska spółka, a w drugiej zabrakło firm z naszego kraju, więc tym bardziej cieszy 7 polskich przedsiębiorstw w rundzie trzeciej.

Grant z SME Instrument, wspierający nowatorskie przedsięwzięcia realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa o dużym potencjale rynkowym, otrzymają: Pixel Legend (Szczecin), SAV Studio (Skoki), Jakusz (Kościerzyna), ML System (Rzeszów) oraz Bonda.pl, Bioseco i SIRC (Gdynia) – ostatnie trzy firmy tworzą konsorcjum, a ich projekt wydaje się bardzo interesujący dla osób związanych z branżą elektroniczną. SafeSky to system, którego zadaniem ma być zapobieganie zagrożeniom powodowanym przez drony we wrażliwych miejscach (np. w obiektach wojskowych lub na granicach państw). System urządzeń i oprogramowania wcześnie wykrywa fale radiowe nadawane przez bezzałogowiec, następnie potwierdza rozpoznanie drona przy użyciu zestawu czujników optyczno-radarowych, a w razie potrzeby wysyła alert do wybranych służb.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2