reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Poznański Park Naukowo-Technologiczny Nauka | 10 kwietnia 2015

W Poznaniu uruchomiono Laboratorium Fotowoltaiczne

Otwarte 31 marca Laboratorium Fotowoltaiczne opracuje metody skutecznego i efektywnego wykorzystania energii słonecznej w przedsiębiorstwach.
Nowoczesne laboratorium znajduje się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym i, zgodnie z przyświecającą PPNT ideą łączenia dorobku naukowego z biznesem, będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia nauki podczas współpracy z przedsiębiorstwami. Laboratorium już współpracuje z zakładami oczyszczalni ścieków, szpitalami czy firmami wykorzystującymi w swojej działalności linie produkcyjne o dużym poborze mocy.
Zainstalowane w Laboratorium systemy fotowoltaiczne mogą wyprodukować 35,2 MWh w skali roku. Taka ilość energii pozwala np. na roczne oświetlenie terenu przemysłowego o powierzchni blisko 1 hektara, lub, jako uzupełniające źródło zasilania, zaspokoi potrzeby linii technologicznej firmy produkcyjnej, oczyszczalni ścieków lub dedykowanych oddziałów diagnostycznych placówek medycznych.

Instalacja fotowoltaiczna w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym służyć będzie jednak w głównej mierze do realizacji projektów badawczo-technologicznych. Głównym celem Laboratorium Fotowoltaicznego jest obniżanie kosztów, efektywne gospodarowanie energią oraz ochrona środowiska. Wykonywane badania pozwolą na ustalenie w jakich warunkach i dla jakich przedsiębiorstw produkcja tego typu zielonej energii jest najbardziej opłacalna oraz jak w najbardziej efektywny sposób połączyć proces produkcji i zużycia energii elektrycznej. Prace prowadzone w Laboratorium Fotowoltaicznym pomogą odpowiedzieć na pytanie: czy panele słoneczne, jako źródło energii, są opłacalne, w jakich warunkach i dla kogo.

W ramach naszych usług przeprowadzamy audyty zakupu i dostaw energii elektrycznej, wskazując możliwości do obniżenia kosztów i lepszego zarządzania zużyciem prądu w przedsiębiorstwie. Proponujemy innowacyjne systemy pomiarowo-rozliczeniowe, dokonujemy modernizacji i ulepszenia już istniejących układów a także sprzedajemy i dostarczamy zieloną energię wytworzoną w fotowoltaicznych blokach naszych partnerów.

---
Źródło: [copy]Poznański Park Naukowo-Technologiczny[copy]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1