reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrzej thiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2015

VIGO System zwiększa sprzedaż

Motorem napędowym sprzedaży spółki w I kwartale 2015 roku były detektory wykorzystywane w przemyśle zbrojeniowym.
VIGO System, globalny lider rynku zaawansowanych detektorów podczerwieni osiągnął w I kw. 2015 r. 5,56 mln zł przychodów ze sprzedaży, o blisko 10% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. – Jesteśmy usatysfakcjonowani wypracowanym w I kwartale wynikiem sprzedaży, traktujemy go jako dobry początek rekordowego, stojącego pod znakiem dynamicznie rosnących przychodów roku. Nasza oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony dotychczasowych kontrahentów, jak i nowych klientów, znajdujących dla naszej unikalnej technologii zastosowania w nowych obszarach. Naszą ambicją jest podwojenie, na przestrzeni 3 najbliższych lat, przychodów VIGO System, a osiągnięty w minionym kwartale wynik jest zgodny z tym planem – ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Główny udział w przychodach spółki w I kwartale 2015 r. miała sprzedaż na rzecz zagranicznego koncernu zbrojeniowego, na rzecz którego, w I połowie 2015 r., VIGO System realizuje zamówienie o wartości ponad 5,6 mln zł. – Liczymy, że ten kontrakt to tylko wstęp do dalszej, bardziej intensywnej współpracy. Równocześnie oczekujemy nowych zamówień z innych obszarów, takich jak kolejnictwo, przemysł czy ochrona środowiska, które traktujemy jako niezwykle perspektywiczne – dodaje Adam Piotrowski.

O firmie:
VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. O ich zaawansowaniu technologicznym świadczy fakt, iż sprawdzają się nie tylko na naszej planecie. Detektory opracowane i wyprodukowane przez zmierzającą na warszawską giełdę spółkę pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2