reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIAP design Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2015

Przemysłowa drukarka 3D autorstwa PIAP design

Eksperci z PIAP design zaprojektowali i wykonali Przemysłową Drukarkę 3D. W ten sposób PIAP design chce wejść w nowy obszar działania.
PIAP design to miejsce, w którym kompleksowo realizowane są nietypowe zlecenia dotyczące druku 3D dla przemysłu i dla innych branż. Zatrudniony tam zespół wykonuje komputerowe projekty, dobiera odpowiednie materiały i technologie wytworzenia by powstał finalny produkt, czyli wydruk 3D. Tym razem PIAP design postanowił jednak pójść krok dalej i skonstruował własną drukarkę 3D.

– Chcemy w przyszłości oferować firmom drukarki 3D, przy założeniu, że nie będzie to produkcja masowa, ale rozwiązania szyte na miarę, w zależności od profilu i potrzeb firmy – mówi dla everitq.pl Dariusz Kochanowski, konsultant PIAP design.

Przemysłowa drukarka autorstwa PIAP design wyróżnia się między innymi rozmiarami – nie jest to niewielkie urządzenie przewidziane dla potrzeb niewielkiego biura, ale maszyna, której komora robocza ma wymiary 420x420x500 mm. To nawet dwa razy więcej niż w przypadku dostępnych na rynku drukarek, które zmieszczą się na blacie tuż obok komputera.

W tej chwili PIAP design bada czystość patentową, przygotowuje kartę informacyjną drukarki, w której podane zostaną wszelkie dane dotyczące produktu. Niezbędne jest jeszcze wykonanie ostatnich testów, szczególnie tych dotyczących mniej popularnych materiałów, których można używać przy wydruku. – Drukarka jest przystosowana przede wszystkim do druku z ogónodostepnych polimerów. Ma również możliwość przetłaczania polimerów stosowanych w przmyśle (np. ABS-M30). Jest to materiał o parametrach wytrzymałościowych nawet o 70% większych niż w przypadku standardowego ABS – informuje Dariusz Kochanowski.

PIAP design jest niezależną częścią Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP – polskiego centrum robotyki i automatyki, które istnieje od 1965roku. Instytut specjalizuje się w takich dziedzinach jak: robotyka mobilna, automatyka przemysłowa, rozwiązania techniczne na rzecz bezpieczeństwa publicznego, sensoryka i systemy pomiarowe, inżynieria środowiska, technologie informatyczne.

Foto: © PIAP design

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1