reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf cader dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 marca 2015

IBM zainwestuje 3 mld USD w internet rzeczy

IBM planuje wydatki rzędu 3 mld USD w ciągu najbliższych czterech lat na utworzenie jednostki zajmującej się rozwiązaniami z zakresu internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).
Koncern poinformował też, że buduje otwartą platformę zlokalizowaną w chmurze, dzięki której klienci i partnerzy będą mogli łatwiej budować rozwiązania IoT.

Według szacunków IBM, 90% wszystkich danych generowanych przez takie urządzenia jak smartfony, tablety czy podłączone do sieci samochody, nigdy nie podlega analizie. Około 60% z tych danych traci wartość w ciągu milisekund od chwili ich wygenerowania. - To dopiero początek fascynującej rewolucji. Jeśli wydawało nam się, że mieliśmy dotąd do czynienia z big data, to znaczy, że jeszcze nie widzieliśmy jeszcze niczego – powiedział Erick Brethenoux, dyrektor analiz IBM.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2