reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Comarch Przemysł elektroniczny | 19 marca 2015

Comarch zapowiada rozwój w obszarze elektroniki

Prezes spółki zapowiedział zatrudnienie nawet do 400 osób oraz inwestycje w linie technologiczne do produkcji elektroniki w krakowskim zakładzie.
Spółka zależna Comarch Technologies, powołana przez polskiego producenta oprogramowania, zajmuje się produkcją m.in. beaconów oraz urządzeń do monitorowania stanu zdrowia. Firma chce rozwijać tę cześć działalności i zamierza przeznaczyć na linię produkcyjną w Krakowie 10 mln PLN. Prezes Comarchu, Janusz Filipiak zapowiedział, że spółka zamierza zatrudnić 200 do 400 osób.

- Rok 2015 będzie kontynuacją trendów chmury, mobilności, Big Data. Rozwijać się będzie trend Internetu Rzeczy, na który mamy już również konkretną odpowiedź, czyli produkowany w Krakowie Comarch beacon. W 2015 roku nasza oferta chmurowa zostanie rozbudowana w Polsce, we Francji i w Niemczech o zupełnie nowe produkty dla małych i średnich firm: BI Cloud oraz zapowiadaną wcześniej usługę Wszystko opartą o Comarch beacon i aplikacje mobilne – powiedział Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch.

Beacon to niewielkie urządzenie, które nieprzerwanie wysyła sygnał radiowy nadawany przy użyciu technologii Bluethooth 4.0 LE (Low Energy). Sygnał odbierany jest przez dedykowaną aplikację mobilną w telefonie użytkownika, co pozwala na nawiązanie indywidualnego kontaktu, gdy znajdzie się on w zasięgu nadajnika. W odróżnieniu od GPS, technologia ta sprawdza się również wewnątrz budynków, umożliwiając nie tylko bezpośrednią komunikację z użytkownikiem w czasie rzeczywistym, ale również nawigację i geolokację.


---
Źródło: DM Trigon, Comarch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2