reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 marca 2015

PSSE dołączyła do Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej

Klaster tworzy blisko 40 podmiotów, w tym przedsiębiorstwa i instytucje badawcze związane z sektorem inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz działalnością innowacyjną zorientowaną na technologie kosmiczne.
Celem klastra jest ciągłe stymulowanie działalności innowacyjnej poprzez sieciowanie i korzystanie ze wspólnego zaplecza technologicznego, a także wymiana wiedzy i transfer technologii. W ramach klastra mają być prowadzone badania nad technologiami cywilnymi, a także kluczowymi z punktu widzenie bezpieczeństwa i obronności kraju.

Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej jest koordynowany przez Wojskową Akademię Techniczną, a jego członkami oprócz są np.: Narodowa Agencja Promocji Zaawansowanych Technologii w Warszawie, Wojskowa Akademia Techniczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Instytut Lotnictwa, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Zielonogórski, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, Uniwersytet Warszawski, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, a także firmy, w tym m.in. Wasko z Gliwic, Astronika z Warszawy, GEOTRONICS Polska z Krakowa czy Spacive z Warszawy.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) prof. Marek Banaszkiewicz podpisał umowę najmu dla siedziby Agencji w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, będącym własnością Pomorskiej SSE. Obecnie przeprowadzane są uzgodnienia i postępowania, które doprowadzą do utworzenia warunków pracy dla przyszłej kadry POLSA.

Polska Agencja Kosmiczna będzie realizowała zadania w zakresie badań i rozwoju technologii kosmicznych, w tym inżynierii satelitarnej oraz ich zastosowania dla celów gospodarczych, obronnych i naukowych. POLSA ma też prowadzić działalność edukacyjną.

---
Źródło: PSSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1