reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Husarion Przemysł elektroniczny | 13 marca 2015

Sukces RoboCORE na Kickstarterze

Konstruktorom z krakowskiej firmy Husarion oferującej moduł RoboCORE, umożliwiający budowę własnego robota w prosty sposób, udało się zebrać 50 tys. USD w kampanii na portalu crowdfundingowym.
RoboCORE, czyli jak nazywają go twórcy z firmy Husarion „serce robota”, to platforma hardware’owa i software’owa, umożliwiająca łatwe skonstruowanie własnego robota. Wystarczy dołączyć mechanikę – nadadzą się nawet najprostsze elementy mechatroniczne czy wręcz klocki lego – i robot gotowy. RoboCORE można też podłączyć do sieci lub każdego innego urządzenia peryferyjnego, takiego jak na przykład kamera. O plany firmy na przyszłość zapytaliśmy Radosława Jaremę, współzałożyciela Husariona. – Oczywiście najpierw zajmiemy się skompletowaniem nagród dla wszystkich, którzy wsparli nasz projekt na Kickstarterze, ale chcemy też ruszyć z przedsprzedażą we własnym zakresie. Poza tym planujemy dalszy rozwój RoboCORE i ciągłe udoskonalanie naszego rozwiązania – mówi Radosław Jarema.

Husarion ma też pomysły na nowe produkty, chociażby skonstruowanie własnego robota. Natomiast model funkcjonowania firmy, do którego dążą krakowscy inżynierowie, to produkcja sterowników dla robotów konsumenckich. Oferta skierowana byłaby do firm, budujących na bazie rozwiązań Husariona własne roboty. – To pozwoliłoby wyskalować działalność firmy. Robotyka konsumencka jest bardzo dużym, szybko rozwijającym się rynkiem i można się spodziewać, że w perspektywie kilku lat wyprzedzi rynek robotów przemysłowych – ocenia Radosław Jarema.

Na pewno jednak, by Husarion mógł na dobre rozwinąć skrzydła, potrzebne jest wsparcie finansowe. Jak wyjaśnia nasz rozmówca, kampania na portalu crowdfundingowym była działaniem głównie promocyjnym i poszukiwania inwestorów trwają.


© Husarion

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1