reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 marca 2015

Gryftec zatrudni inżynierów

Szczecińska firma specjalizująca się w kompleksowym projektowaniu systemów mikroprocesorowych zatrudnia około 50 osób. Do końca bieżącego roku liczba pracowników wzrośnie nawet o 20 osób.
- Nasz rozwój nie jest efektem nagłych zmian w krótkim czasie, ale wieloletniej, mozolnej pracy – podkreśla Jerzy Pieścikowski właściciel Gryftec. – Firma powstała w 2004 roku i od tego czasu włożyliśmy mnóstwo wysiłku w budowanie zespołu, rozwijanie technologii i know-how, co teraz zaczyna przynosić owoce – mówi Jerzy Pieścikowski. Firma stopniowo zwiększała zatrudnienie na przestrzeni ostatnich lat, a we wrześniu 2014 roku Gryftec otworzył w Koszalinie nowy oddział.

Gryftec to firma typowo inżynierska. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla systemów mikroprocesorowych oraz desktopowych, tworzy i rozwija programy dla środowiska embedded oraz aplikacje dla układów FPGA/CPLD. Gryftec prowadzi też szkolenia i dystrybuuje produkty z sektora automatyki, ale jest to działalność poboczna, bowiem nawet 98% przychodów pochodzi z podstawowej działalności inżynierskiej.

Zdecydowana większość odbiorców usług Gryfteca pochodzi z Niemiec. Jerzy Pieścikowski zwraca uwagę, że niewielka firma z Polski potrzebowała czasu, by zdobyć zaufanie klientów i zaistnieć na rynku. W tym roku Gryftec zdecydował się na wzięcie udziału w targach Embedded World 2015 w Norymberdze, co z pewnością pomoże w przyciągnięciu nowych kontrahentów.

Jak podkreśla nasz rozmówca, popyt na systemy embedded w Europie jest olbrzymi, szczególnie widać to w branży motoryzacyjnej i AGD. – Inżynierowie z firm w krajach Unii Europejskiej zdają sobie sprawę ze znaczenia technologii mikroprocesorowych. Konkurencja w branży jest spora, ale dajemy sobie radę – podsumowuje Pieścikowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1