reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2015

Apple zainwestuje 1,7 mld USD w Europie

W Irlandii w hrabstwie Galway oraz w Danii powstaną centra danych Apple’a. Nowoczesne siedziby mają w 100% korzystać z energii odnawialnej.
- Te nowe, istotne inwestycje stanowią jak dotąd największe projekty firmy Apple w Europie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą działalność na kontynencie, tworząc setki nowych miejsc pracy i upowszechniając nasze najbardziej zaawansowane technologie ekologicznego budownictwa – powiedział Tim Cook, CEO Apple.

Nowe centra Apple w irlandzkim Athenry i duńskim Viborg mają rozpocząć działalność w 2017 roku. Tak jak wszystkie centra firmy będą zasilane energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych – pisze Apple w komunikacie. Firma dodaje, że zamierza współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami przy projektach dotyczących zielonej energii.

Apple zatrudnia 18,3 tys. osób w 19 państwach europejskich, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy utworzył ponad 2 tys. etatów. Jednocześnie praca prawie 672 tys. osób w Europie jest związana z firmą Apple, czego 530 tys. pracowników zajmuje się rozwojem aplikacji iOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2