reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kheng guan toh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2015

Sony zrezygnuje z produkcji smartfonów?

Nowa strategia japońskiego koncernu zakłada koncentrację na konsolach i czujnikach obrazu, natomiast cięcia w biznesie telewizorów i smartfonów.
Sony ogłosiło strategię biznesową na najbliższe trzy lata. Prezes Kazuo Hirai zapowiedział, że koncern skupi się na niszowych obszarach, które przynoszą zyski: chodzi tu o konsole Play Station, czujniki obrazu oraz biznes rozrywkowy, natomiast nie zamierza rozwijać sprzedaży w sektorze smartfonów, w którym konkurencja ze strony innych producentów jest zbyt silna.

Prezes Sony powiedział nawet, że nie można wykluczyć wyjścia firmy z niedochodowych biznesów telewizorów i telefonów komórkowych. Być może więc już niedługo będziemy mogli napisać o sprzedaży tych działów. Byłby to kolejny krok w restrukturyzacji koncernu, która trwa już od roku i objęła m.in. pozbycie się biznesu produkcji komputerów oraz zwolnienia tysięcy pracowników.

Celem nowej strategii jest przywrócenie rentowności: w 2014 roku Sony po raz szósty w ciągu siedmiu lat odnotował stratę netto.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1