reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© trueffelpix dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 lutego 2015

Airbus otworzył biuro R&D w Łodzi

Wczoraj, 19 lutego światowy producent śmigłowców, otworzył w Łodzi Biuro Projektów i Badań Airbus Helicopters Polska. To pierwsze biuro w Polsce i czwarte w Europie.
Docelowo Airbus chce zatrudnić w biurze 100 inżynierów. Na pewno znajdą się wśród nich studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej, chociażby dlatego, że, jak pisze uczelnia w komunikacie, współpraca naukowa tych dwóch jednostek ma już 8 letnią tradycję, a jednym ze wspólnie osiągniętych sukcesów była praca przy projekcie hybrydowego helikoptera X3. W czasie uroczystości otwarcia Ambasador Francji Pierre Buhler, prezydent Airbus Helicopters - Jean-Brice Oumont i prorektor Politechniki Łódzkiej prof. Piotr Paneth podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w nowych obszarach.

Przy okazji otwarcia łódzkiego biura, powołano spółkę Airbus Helicopters Polska (AHP).

W tej chwili Grupa Airbus ma w Polsce siedziby w Warszawie oraz w Mielcu i zatrudnia w naszym kraju 850 osób. Do tego dołączyło biuro w Łodzi, a w planach jest też utworzenie oddziałów w Gliwicach i Krakowie, Koncern chce zacieśniać współpracę z polskimi firmami i instytucjami badawczymi, ma też w planach rozwój produkcji – w naszym kraju mają powstawać nowe samoloty, śmigłowce i drony.

Airbus od wielu lat współpracuje w Polsce z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

---
Źródło: Politechnika Łódzka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1