reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tamas ambrits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2015

Delphi sprzedaje biznes Thermal

Delphi Automotive PLC ogłosił dzisiaj, że zawarł umowę sprzedaży swojego biznesu Thermal firmie MAHLE GmbH.
Cena sprzedaży wynosi 727 mln USD, korygowana o rozliczenia końcowe, która stanowi około 9,5-krotność wskaźnika EBITDA (zysku przed uwzględnieniem kosztów odsetek, podatku dochodowego oraz amortyzacji). Oczekuje się, iż transakcje zostaną zakończone w trzecim kwartale 2015 roku, pod warunkiem uzyskania wszystkich niezbędnych zatwierdzeń. Przychód ze sprzedaży zostanie wykorzystany do sfinansowania działań związanych z rozwojem firmy, takich jak przejęcia lub wykup akcji.

Delphi oraz MAHLE podpisały również dodatkowy list intencyjny w sprawie sprzedaży będącego w posiadaniu Delphi pakietu udziałów w spółce Shanghai Delphi Automotive Air-Conditioning System Co., Ltd. Przychód z transakcji będzie dodatkowym do 727 mln USD zapłaconych za jednostki będące w pełnym posiadaniu firmy Delphi.
- Ta umowa stanowi duże osiągnięcie zarówno dla Delphi, jak też dla naszego działu Thermal – powiedział Rodney O’Neal, CEO i prezydent Delphi. - Tansakcja stawia Delphi wśród firm skoncentrowanych na rozwoju produktów o wysokim potencjale wzrostu, odpowiadających na potrzeby rynku w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i łączności. Przejęcie biznesu przez MAHLE, wiodącego globalnego dostawcę wymienników ciepła, zapewnia kontynuację wsparcia dla naszych klientów na świecie oraz stabilność dla naszych pracowników.

Dział Delphi Thermal osiągnął w 2014 r. przychody na poziomie 1,6 mld USD, zatrudniając około 6700 pracowników w 13 zakładach na świecie. Wyniki biznesu Thermal będą uwzględniane w raportowaniu za pierwszy kwartał 2015 r. jako osobna pozycja.

- Przejęcie biznesu Thermal od Delphi wzmacnia naszą dobrą pozycję rynkową w branży - powiedział prof. Heinz K. Junker, prezes rady nadzorczej i CEO MAHLE. - Transakcja rozszerza nasze zdolności produkcyjne w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji – a także poszerza naszą ofertę produktową oraz doświadczenie w zakresie systemów – szczególnie w jeśli chodzi o sprężarki oraz układy klimatyzacji. Ten krok stanowi kolejny etap w strategicznym rozwoju MAHLE.

Delphi Automotive PLC jest globalnym dostawcą technologii dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Firma ma siedzibę główną w Gillingham, w Wielkiej Brytanii i prowadzi główne centra techniczne, zakłady produkcyjne i centra obsługi klienta w 33 krajach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1