reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2015

GPN-T siedzibą Polskiej Agencji Kosmicznej

Wczoraj poinformowano o zlokalizowaniu siedziby Agencji w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym, przy ulicy Trzy Lipy 3.
W Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o. o., Miastem Gdańsk a Polską Agencją Kosmiczną (POLSA) w zakresie tworzenia płaszczyzny do budowania gospodarki opartej na wiedzy. - Ma to ogromne znaczenie, że siedziba jest na Pomorzu, bo za tym stoi ogromny potencjał uczelni i firm – powiedziała Prezes PSSE Teresa Kamińska.

Polska Agencja Kosmiczna będzie realizowała zadania w zakresie badań i rozwoju techniki kosmicznej, w tym inżynierii satelitarnej oraz ich zastosowania dla celów gospodarczych, obronnych, bezpieczeństwa państwa i naukowych. POLSA ma też prowadzić działalność badawczą, naukową i edukacyjną. Będzie finansowana z budżetu państwa i środków unijnych.

Inicjatorem pomysłu umiejscowienia Agencji w Gdańsku był senator Edmund Wittbrodt, były rektor Politechniki Gdańskiej.

---
Źródło: GPN-T

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2