reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2015

GPN-T siedzibą Polskiej Agencji Kosmicznej

Wczoraj poinformowano o zlokalizowaniu siedziby Agencji w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym, przy ulicy Trzy Lipy 3.
W Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o. o., Miastem Gdańsk a Polską Agencją Kosmiczną (POLSA) w zakresie tworzenia płaszczyzny do budowania gospodarki opartej na wiedzy. - Ma to ogromne znaczenie, że siedziba jest na Pomorzu, bo za tym stoi ogromny potencjał uczelni i firm – powiedziała Prezes PSSE Teresa Kamińska.

Polska Agencja Kosmiczna będzie realizowała zadania w zakresie badań i rozwoju techniki kosmicznej, w tym inżynierii satelitarnej oraz ich zastosowania dla celów gospodarczych, obronnych, bezpieczeństwa państwa i naukowych. POLSA ma też prowadzić działalność badawczą, naukową i edukacyjną. Będzie finansowana z budżetu państwa i środków unijnych.

Inicjatorem pomysłu umiejscowienia Agencji w Gdańsku był senator Edmund Wittbrodt, były rektor Politechniki Gdańskiej.

---
Źródło: GPN-T

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2