reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2015

Nowe podłoża w ofercie Ammono

Polska spółka rozpoczęła produkcję nowego typu 2 calowych podłoży z azotku galu (GaN) przeznaczonych do zastosowań kosmicznych.
Podłoża nowej generacji wykonane są z wysoko rezystywnych kryształów (o rezystywności na poziomie co najmniej 1010 Ω/cm). Kryształy produkowane przez Ammono charakteryzują się wyjątkową jakością, która jest kluczową sprawą w przypadku technologii kosmicznych. Prace prowadzono w ramach projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) “Low Dislocation GaN for Space Applications”.

- Nowy typ wysoko rezystywnych podłoży jest naszą odpowiedzią na specyficzne potrzeby branży kosmicznej, w której w przyszłości znajdą zastosowanie materiały półprzewodnikowe nowej generacji – pisze firma w komunikacie.

Firma Ammono jest światowym liderem w produkcji azotku galu (GaN), nie występującego w przyrodzie związku o bardzo dużej wytrzymałości chemicznej i termicznej, który jest doskonałym materiałem do budowy półprzewodników.

Azotek galu to kluczowy materiał w elektronice do zastosowań kosmicznych. Jedną z jego zalet jest duża odporność na efekty promieniowania jonizującego, które może negatywnie wpływać na działanie elektroniki w przestrzeni kosmicznej oraz skracać czas życia modułów. Azotek galu ułatwia też miniaturyzację układów, a także pozwala na projektowanie urządzeń działających na wyższych częstotliwościach i przy wyższych mocach niż w przypadku elektroniki opartej na arsenku galu. Główne zastosowanie azotku galu to tranzystory RF oraz przetworniki DC/DC, ale obiecujący jest także obszar ogniw słonecznych opartych na tym materiale.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2