reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexandragl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2015

Apple zainteresowane autonomicznymi samochodami

Producent smartfonów i komputerów chce rozpocząć działalność w nowej dla siebie branży i opracować elektryczny samochód bez kierowcy.
Jak podaje Reuters, powołując się na anonimowych informatorów z branży samochodowej, Apple nie zamierza ograniczyć się tylko do oprogramowania czy pojedynczych komponentów, ale chce stworzyć kompletny elektryczny samochód bez kierowcy. Firma prowadzi już rozmowy z ekspertami i dostawcami z sektora motoryzacji.

- Autonomiczna jazda to ewolucja. Producenci samochodów powoli budują rynek samochodów bez kierowców, zaczynając od pojazdów podłączonych do sieci oraz z trybem jazdy częściowo zautomatyzowanej - powiedział informator Reutersa. - Apple jest zainteresowane wszystkimi potencjalnymi możliwościami rozwoju, jakie pojawią się w branży samochodowej, obejmuje to także jazdę autonomiczną.

Z kolei według informacji zdobytych przez „The Wall Street Journal” Apple już zeszłym roku uruchomił sekretne laboratorium, w którym pracuje nad elektrycznym samochodem sygnowanym własną marką.

Rzecznik firmy Apple odmówił komentarza w tej sprawie.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1