reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2015

Urządzenia firmy ABB zasilą nową linię tramwajową w Bydgoszczy

Kompaktowe i innowacyjne zespoły transformatorowo-prostownikowe pochodzące z fabryki ABB Aleksandrowie Łódzkim zasilą linię, która połączy dzielnicę Fordon z centrum Bydgoszczy.
ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, pozyskał zamówienie na dostawę 10 zespołów transformatorowo-prostownikowych w ramach projektu: „Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudową układu drogowego w Bydgoszczy”, realizowanego przez spółkę Tramwaj Fordon Sp. z o.o. Urządzenia zasilą trzy podstacje trakcyjne nowej linii tramwajowej o długości 9,5 km, która połączy centrum Bydgoszczy z liczącą ok. 72 tys.mieszkańców dzielnicą Fordon.

W ramach zamówienia ABB zaprojektuje, dostarczy i uruchomi kompletne urządzenia składające się z prostowników, wyprodukowanych w Aleksandrowie Łódzkim oraz z dedykowanych transformatorów ABB z Hiszpanii.

Czas eksploatacji zespołów prostownikowych został wydłużony poprzez wykonanie izolacji uzwojeń transformatora w wysokiej klasie H/H. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które w swoim portfolio ma zaledwie kilkoro producentów na świecie. Kompletny, zaprojektowany i zmontowany w Zakładzie Urządzeń Przekształcania Mocy i Napędów ABB w Aleksandrowie Łódzkim, zespół transformatorowo-prostownikowy jest prosty w instalacji i kompaktowy dzięki zastosowaniu jednej obudowy – pisze firma w komunikacie.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w połowie 2015 roku, a otwarcie nowej linii planowane jest na początek przyszłego roku. Obsługiwać ją będzie 12 niskopodłogowych tramwajów typu Swing, produkowanych przez zakłady Pesa w Bydgoszczy. Nowoczesne, pięcioczłonowe jednostki zostaną
wyposażone m.in. w diagnostykę pojazdu on-line, system informacji pasażerskich oraz wi-fi.

---
Źródło: ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2