reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2015

APS Energia uruchomi montownię w Rosji

– Już pod koniec marca możemy zacząć montowanie naszych urządzeń w nowo uruchomionym zakładzie – mówi dla portalu evertiq.pl Dominik Biegaj, dyrektor ds. strategii i rozwoju w firmie APS Energia.
W nowej montowni zlokalizowanej w rosyjskim Jekaterynburgu będą składane przede wszystkim standardowe urządzenia, będące w ofercie katalogowej producenta systemów zasilania awaryjnego. – Półprodukty do montażu dostarczane będą z Polski, oczywiście cały know-how również zostanie po stronie polskiej – zapewnia Dominik Biegaj.

Dzięki nowemu zakładowi APS Energia będzie w stanie nieco odciążyć zakład produkcyjny w Zielonce, ponieważ ze względu na wzrost zamówień, firma zmaga się z niewystarczającymi mocami produkcyjnymi. – Czekamy na otwarcie nowego zakładu w podwarszawskim Stanisławowie Pierwszym, którego budowa ruszy lada moment, natomiast zakończenie planowane jest na marzec przyszłego roku – informuje Dominik Biegaj.

Inne plusy montowni w Rosji to rozwój kompetencji w tym kraju. – Nie ukrywamy, że rynek rosyjski jest dla nas kluczowy. Mimo obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej, wciąż widzimy tam olbrzymi potencjał, a rosyjscy klienci chcą kupować nasze urządzenia – zapewnia nasz rozmówca.

Wartość inwestycji szacowana jest na 500 tys. PLN. Na koniec 2014 roku w rosyjskim oddziale APS Energia zatrudnionych było 28 osób. Obecnie firma prowadzi rekrutację dodatkowych 5 pracowników do części produkcyjnej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2