reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fotosonar dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 lutego 2015

Apator członkiem G3-PLC Alliance

Apator został członkiem organizacji wspierającej upowszechnienie standardu telekomunikacyjnego G3-PLC. To kolejny krok w procesie budowania pozycji grupy Apator jako dostawcy inteligentnych systemów i urządzeń pomiarowych.
- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, która zakłada m.in. zdolność pracy naszych liczników we wszystkich najważniejszych, najszerzej reprezentowanych i wymaganych w Europie otwartych standardach - PRIME, OSGP i G3-PLC – komentuje Andrzej Szostak, prezes zarządu Apator SA.

Apator jest już członkiem wszystkich trzech stowarzyszeń, wspierających wymienione systemy. Dysponuje lub będzie w najbliższej przyszłości dysponował licznikami zgodnymi z tymi standardami. Pracuje również nad uzupełnieniem oferty o pozostałe krytyczne elementy systemu, tj. wielosystemowe koncentratory i systemy kolekcji danych (HES). - To ogromne przedsięwzięcie i jednocześnie ogromna szansa biznesowa dla grupy Apator, zarówno w kontekście oferty kierowanej bezpośrednio do polskich OSD, jak również w zakresie rozwijania współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami – dodaje Andrzej Szostak.

Standard G3-PLC, chociaż ma rodowód pomiarowy, nadaje się także do innych zastosowań w ramach inteligentnych sieci (smart grids). - Można mówić tu o zarządzaniu energią w budynkach, rozwoju automatyki w budynkach, ładowaniu samochodów elektrycznych (i wykorzystaniu ich jako magazynów energii), zdalnej kontroli oświetlenia, automatyzacji w przemyśle czy optymalizacji pracy sieci elektroenergetycznej – mówi Jarosław Wojtulewicz, doradca zarządu Apator SA ds. strategii.

G3-PLC jest otwartym standardem telekomunikacyjnym, zaprojektowanym aby w maksymalnym stopniu zwiększyć pewność i stabilność transmisji danych, uprościć instalację i uruchomienie (plug&play), umożliwić skalowalność rozwiązań dzięki zwiększonej prędkości transmisji danych (setki kb/s). Główne zalety urządzeń pracujących w otwartym standardzie G3- PLC to duża szybkość i efektywność transmisji danych po sieci energetycznej oraz przygotowanie standardu do integracji z wszelkimi urządzeniami automatycznie komunikującymi się pomiędzy sobą (M2M – Machine to Machine), dzięki czemu standard ten jest przygotowany do aplikacji w przyszłych urządzeniach smart grids i ułatwia aplikację całkowicie nowych usług świadczonych m.in. przez internet. Standard G3-PLC jako jeden z niewielu od początku uwzględniał również bezpieczną transmisję danych dzięki zaawansowanej kryptografii AES 128.

***
Grupa Apator
Producent i dostawca systemów oraz urządzeń inteligentnych, służących do opomiarowania i zarządzania siecią dystrybucji wszystkich rodzajów mediów użytkowych (przedpłatowe i kredytowe liczniki energii elektrycznej, ciepłomierze, gazomierze, wodomierze). Od 1997 roku Apator S.A. z siedzibą w Toruniu jest spółką notowaną na głównym rynku GPW.

---
Źródło: P & L

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1