reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2015

LUG SA podsumowuje rok 2014

Strategia LUG SA, polegająca na postawieniu na technologie LED, przyniosła rezultaty: w roku 2014 zysk netto został podwojony.
- Nasza strategia nie dawała spektakularnych wyników. Wymagała czasu i cierpliwości. Dziś jednak możemy powiedzieć, że nasz pomysł na kierunek rozwoju firmy sprawdza się - komentuje wyniki Prezes LUG S.A., Ryszard Wtorkowski.

Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej LUG S.A. po czterech kwartałach 2014 roku wzrósł o 123%, z 1,4 mln zł do 3,2 mln zł. Sprzedaż w całym roku 2014 wzrosła o 11,2 %, do pozuiomu 113.9 mln zł, przy czym na wynik ten złożył się 14,4% wzrost przychód z rynku polskiego oraz 8,7% wzrost przychodów realizowanych na rynkach zagranicznych. Obecnie 45,6% przychodów ze sprzedaży stanowią przychody z rynku polskiego, a 54,4% przychody z eksportu.

Wśród najważniejszych wydarzeń planowanych w działalności Grupy Kapitałowej LUG S.A. w roku 2015 wymienić należy zakończenie realizowanego obecnie I etapu budowy bazy kompetencyjno-rozwojowej w Nowym Kisielinie: - Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie. Budowa nowego zakładu postępuje zgodnie z harmonogramem i wkrótce ponownie zwiększą się nasze moce produkcyjne w zakresie oświetlenia LED. Zwiększy się więc także nasz potencjał do generowania zysków. - informuje Ryszard Wtorkowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1