reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Husarion Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2015

Husarion rozpoczyna kampanię na Kickstarterze

Polski start-up Husarion chce pozyskać 50.000 USD na produkcję ‘serca dla robota’, czyli systemu RoboCORE.
‘Zbuduj swojego własnego robota. Połącz go z siecią. Rozwijaj i dziel się swoją pasją. Jeszcze nigdy budowa robota nie była tak łatwa i tania’ pisze na wstępie swojej oferty Husarion, firma która opracowała RoboCORE, system nazywany też ‘sercem robota’: platformę hardware’ową i software’ową, umożliwiająca łatwe skonstruowanie swojego własnego robota.

Husarion dostarcza sterownik oraz prostą platformę programistyczną, dostępną w chmurze. Do tego trzeba jeszcze dołączyć mechanikę, ale jak zapewniają twórcy, mogą to być najprostsze elementy mechatroniczne, czy wręcz … klocki lego. ‘Serce’ można też podłączyć do sieci lub każdego innego urządzenia peryferyjnego, takiego jak na przykład kamera. Robot, którego konstrukcja zabierze 45-60 minut, może powstać kosztem zaledwie 300 USD.


© Husarion

‘Jesteśmy entuzjastami robotyki i jak nasi poprzednicy, mamy marzenie. Wierzymy, że dzięki RoboCORE, nowoczesne i kosztowne roboty, budowane do celów komercyjnych, przemysłowych czy militarnych, staną się wreszcie dostępne dla każdego. Naszą misją jest wsparcie szerokiego grona entuzjastów robotyki w możliwe łatwy i tani sposób. Umożliwiamy użycie gotowych i łatwo dostępnych komponentów. Znikną dzięki temu bariery wejścia, stojące przed wieloma nowymi przedsięwzięciami i powstaną nowe firmy, tworzące tanie roboty, rozwiązujące realne ludzkie problemy’ piszą autorzy pomysłu RoboCORE.


© Husarion

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2