reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Husarion Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2015

Husarion rozpoczyna kampanię na Kickstarterze

Polski start-up Husarion chce pozyskać 50.000 USD na produkcję ‘serca dla robota’, czyli systemu RoboCORE.
‘Zbuduj swojego własnego robota. Połącz go z siecią. Rozwijaj i dziel się swoją pasją. Jeszcze nigdy budowa robota nie była tak łatwa i tania’ pisze na wstępie swojej oferty Husarion, firma która opracowała RoboCORE, system nazywany też ‘sercem robota’: platformę hardware’ową i software’ową, umożliwiająca łatwe skonstruowanie swojego własnego robota.

Husarion dostarcza sterownik oraz prostą platformę programistyczną, dostępną w chmurze. Do tego trzeba jeszcze dołączyć mechanikę, ale jak zapewniają twórcy, mogą to być najprostsze elementy mechatroniczne, czy wręcz … klocki lego. ‘Serce’ można też podłączyć do sieci lub każdego innego urządzenia peryferyjnego, takiego jak na przykład kamera. Robot, którego konstrukcja zabierze 45-60 minut, może powstać kosztem zaledwie 300 USD.


© Husarion

‘Jesteśmy entuzjastami robotyki i jak nasi poprzednicy, mamy marzenie. Wierzymy, że dzięki RoboCORE, nowoczesne i kosztowne roboty, budowane do celów komercyjnych, przemysłowych czy militarnych, staną się wreszcie dostępne dla każdego. Naszą misją jest wsparcie szerokiego grona entuzjastów robotyki w możliwe łatwy i tani sposób. Umożliwiamy użycie gotowych i łatwo dostępnych komponentów. Znikną dzięki temu bariery wejścia, stojące przed wieloma nowymi przedsięwzięciami i powstaną nowe firmy, tworzące tanie roboty, rozwiązujące realne ludzkie problemy’ piszą autorzy pomysłu RoboCORE.


© Husarion

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2